| yynuta a întrebat:

Cum as putea sa imi fac parul la banchet, avand in vedere ca am o rochie cu spatele gol? funda

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sugestiv, http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| 23DiaDia a răspuns:

Pentru rochie cu spatele gol e de preferabil ca parul sa fie pe spate cu niste bucle jucause. daca il ridici vei avea aspectul de brad de craciun iar daca il lasi pe spate si il intinzi vei parea mult prea matura, in plus coafura asta e prea simpla pentru o rochie cu spatele gol. funda?:*

| dn28 a răspuns:

La rochiile cu spatele gol, niciodata nu se intinde parul cu placa, de preferat se fac niste bucle evidente.

| DianaIstratii a răspuns:

Heei! :)
Pai daca ai o rochie cu spatele gol, atunci ar trebui sa-l lasi la evidenta! :D
Te-as sfatui sa-ti faci bucle, si sa le prinzi usor cu o agrafa, dar intr-o parte, cam asa: http://www.google.md/......tp?/imgres
doar ca prinse cu o agrafa :), daca intelegi ce vrei sa spun. Va arata superb!;))

| h3r a răspuns:

Un coc nu foarte fix, gen de mireasă. Ceva mai ușor! În nicin caz să nu-ți lași părul pe spate.

Ce s-ar potrivi mai bine ar fi :

http://www.viitoaremireasa.ro/......ete--9.jpg

http://www.divahair.ro/......qryprl.jpg

| raluk27 a răspuns:

Un coc dezordonat, lejer... pune foarte frumos in evidenta zona ceafa, spate si e feminin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poti vedea aici,
http://www.divahair.ro/galerie-poze/coafuri/coafuri-banchet
Te pup!

| andru10best a răspuns:

Eu zic sa iti faci un coc din care sa iasa cateva suvite.

| Park1Suin a răspuns:

Lasa-l pe spate si indreapta-l cu placa.

| Azurry a răspuns:

Şi eu am banchetul în iunie, şi o să mi-l las pe spate, desfăcut, cu bucle.

| kim26 a răspuns:

Pai sa stii ca si eu la banchet acum un an am avut tot o rochie cu spatele gol... cel mai bine merge sa iti faci o coafura care sa nu mascheze frumusetea rochiei. Asadar, eu am optat pentru niste bucle ft lejere intr-o parte. dar parul meu era destul de lung... O alta varianta ar fi sa iti faci un coc foarte simplu si foarte elegant, jos aproape de gat. cred ca sti la ce ma refer. Oricum ar fi coafura, sa ai distractie la banchet si sa nu uiti ca ceea ce traiesti acum nu se va mai intoarce! :*:*

| cameliagalateanu a răspuns:

Depinde de tipul de față pe care il ai si de trasaturi (patrat, rotund, oval, osos, carnos, ochi mari, ochi mici, funte inalta, etc) si de lungimea parului tau.
Daca imi dai niste indicatii pot sa iti fac niste sugestii. happy
Mama este hairstilist.

| GrilDollllllll a răspuns:

Pai tu ai parul lung sau scurt?

| Iuli20 a răspuns:

Un coc cu niste bucle

| emythaa3 a răspuns:

Si eu am banchet in iunie, iar eu as opta sa il las desprins si sa-mi fac bucle.