| IoanaMra a întrebat:

Cum as putea sa imi incretesc/ondulez parul? Am ondulator da nu e foarte bun.ma rog, nu e bun deloc. Nu se infierbanta chatterbox! Am incercat sa imi impletesc parul in codite, dar degeaba, parul meu e foarte foarte foaaaaarte lins x_x! Sunt tunsa bob inegal

4 răspunsuri:
| Incarcare a răspuns:

Imediat dupa ce te speli pe cap iti pui parul pe hartie cum ar veni ca si niste bigudiuri. Stai cu el toata noaptea si dimineata ti.l desfaci. big grin Crede-ma functioneaza!

| alinaaa26 a răspuns:

Ai putea incerca asta
si eu am parul foarte lins si a mers
fa ti parul asa dupa ce te ai spalat pe par(parul sa fie un pic umed nu foarte ud)si lasa l pana dimineata
http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A

| Lenkaaa a răspuns:

Si parul meu e la fel. cateodata vreau sa imi fac parul in valuri, si mi`l impletesc si il las peste noapte asa. Dar ca sa imi stea asa de obicei il dau cu fixativ sau cu spuma. Si daca il vrei in bucle. doar cu ondulatorul ar merge sau cu bigudiuri. Eu am niste buretei cu care iti poti face parul in bucle, iar noaptea nu te deranjeaza deloc. Oricum iti trebuie un ondulator nou.laughing

| XxLethalDrog a răspuns:

Cand faci baie nu-ti usca parul imediat 1faci coditele 2 dupa aceea te usuci cu uscatorul dar fara sa le despletesti apoi stai cu ele pana dimineata si gtawinking