| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa imi prepar un balsam de buze, din ingrediente pe care sa le am prin casa? Ca un gen de masca pentru buze?

5 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mierea e foarte buna pentru buze. O intinzi pe buze si o lasi vreo 10 minute. Iti face buzele moi si catifelate... si dulci happy

auran
| auran a răspuns:

Miere de albine amestecata cu o picatura de ulei de masline sau doar una dintre ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ulei de masline pentru buze crapate - masezi buzele cu uelei de masline, de trie ori pe zi. Acesta are proprietati anti-inflamatoare, antioxidante si hidratante.

| adria1967 a răspuns:

O cunostinta de-a mea se dadea in fiecare noapte cu miere de albine pe buze si are buzele moi si catifelate nu stiu daca de la miere sau e genetic eu nu am incercat.

| 18041961 a răspuns:

Combinatia ulei de masline extravergine si miere de albine (o sursa f.sigura) este de preferat.