| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa-mi aranjez parut pentru un chef? (majorat)
Am parul lung si drept. Fara placa/ondulator sau fixativ...si ceva usor de facut. happy

3 răspunsuri:
| Adda0a0 a răspuns:

Mmm cam dificil daca nu vrei sa folosesti fixativ placa sau ondulator...
depinde si cu ce te imbraci
poti sa ii dai putin volum tapandu`l la radacina sau uscandul cand este ud, stand cu capul in jos si eventual il prinzi cu o agrafa intr-o parte...
il poti tapa peste cap si sa pui o coronita ca accesoriu si o poti asorta cu tinuta.
sau poti sa iti umezesti parul il aduci pe tot intr-o parte imparti in 2 rasucesti cele 2 parti de par intre ele pe urma le rotesti ca un coc si il prinzi la spate dupa cateva ore ii dai drumul si va sta ondulat... sper ca ai inteles
dar incearca mai din timp sa vezi daca iti place
sper sa iti fie de ajutor... pup

| Adda0a0 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=UREq5uKkbhE&feature=related
sau poate iti place asa ceva :-s

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fi naturala ce esti mai frumoasa