| Maradona75 a întrebat:

Cum as putea să numai am parul asa de pufos si moale dupâ ce il spal? Samponul l-am schimbat de multe ori,nu cred ca de aici vine problema. Dacă il spal numai o datâ si il clatesc numai o dată,nu il mai usuc cu feonul, il dau cu gel si fixativ mă va ajuta? Dar o placă de par va reduce din volum?

4 răspunsuri:
| DeathOfDreams a răspuns:

Placa de păr nu face decât să-l ardă, nu să-i reducă volumul. Și în legătură cu întrebarea ta. nu cred că are rost să te dai cu gel și fixativ. O să ai părul aspru după.
Dar totuși nu înțeleg. ce nu e în regulă să-ți fie pufos și moale? E drăguț. Și volumul nu face decât să amplifice frumusețea părului.

| unprietenaproape a răspuns:

Renunta la feon

| omidaa15 a răspuns:

Sampon de la schauma sau clear. spune-i adio feonului si nu-l pieptana dupa ce se usuca! tine-l in prosop vreo 15-20 de minute(depinde cat de lung este parul) apoi lasa-l sa se usuce de la sine.dar inainte sa-l pui in prosop foloseste balsam de par de la kallos cu placenta. este alb si la borcan. tine-l 10 min pe par si apoi clateste. si dupa fa ceea ce ti-am zis mai inainte. si eu ma confruntam cu aceeasi problema inainte.dar acum este ok big grin. Sper ca ti-am fost de folos (funda)
P.S :fara gel sau fixativ! asta daca mai vrei par la 20 de ani!

| Alina0311 a răspuns:

Încearcă să folosești un șampon care să îți reducă din volum. Cât despre feon sau placă, cu timpul ți se va usca, deteriora și vei ajunge să ai firele despicate la vârf. Și eu am părul voluminos, dar nu este o problemă. Gândește-te că sunt fete care folosesc șampoane pentru a avea părul mai voluminos. ^_^