| Anonima_5812 a întrebat:

Cum as putea sa scap de cosuri(metode,, babesti")?
Dau funda mare de tot happy

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Http://www.util21.ro/......uriste.htm
Bafta!

10 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Lamaia e foarte buna, mai degraba zeama de lamaie aplicata pe cosuri le usuca foarte bine.Si rosiile si piersicile sunt foarte bune, la fel o feliuta mica aplica pe zona afectata.
Apoi mai sunt mastile cu iaurt, mastile cu argila(nu costa mult, in jur de 10 lei) si infuzia cu ceai de musetel.
Pentru peste lasate de cosuri foarte foarte buna e crema de galbenele.Si eu mi-am luat-o si intr-o saptamana si ceva mi-au trecut toate cicatricile.
Bafta si tie.happy

| Andreea_5313 a răspuns:

Eu am scapat de cosuri tot cu o metoda naturista si una foarte simpla. O felie de rosie pe zona afectata, din pacate trebuie sa stai cu ea jumate de ora si repeti ori de cate ori este nevoie.(cateva zile daca problema ta este mai intensa)Succes!

| Deelicious123456789 a răspuns:

Paii.in orice caz nu folosi produse de la AVON! pentru ca eu sunt reprezentant si sincer crede-ma ca stiu cam cu ce se mananca produsele de gen.
eu, am incercat " n" metode sa scap de cosuri pana am intrat in bucatarie.happy. SERIOS! deci poti sa-ti faci niste masti :
1. amesteci doua linguri de miere cu 3 lingurite de scortisoara si iti pui din cantitatea asta pe fata. o lasi pana se usuca putin.
2.sau.faci de 2 ori pe saptamana o " baie de aburi " de musetel.adica: pui si faci un ceai de musetel, iti iei un prosop si iti acoperi capul si vasul in care este ceaiul.si stai cu fata in aburi dar vezi sa nu iti frigi fata! stai vreo 10 minute si apoi lasi asa sa se usuce pe fata.
3. o sa te trimit la farmacia veterinara! SERIOS![stiu ca suna ciudat pentru tine si pentru mine a fost la fel, mi se parea un pic cam ciudat sa ma duc la farmacia veterinara, dar am spus ca nimic nu-mi poate face mai rau decat sunt acum] asa ca m-am dus frumusel la farmaciea veterinara si am cerut MIBAZON! e un unguent pe baza de eritromicina si toate ingredientele pe care le are orice crema impotriva cosurilor. si crede-ma ca e foaaarte buna! eu ma dau cu ea in fiecare seara pe ten si ma sterg dimineata cu demachiant! Sfat: vezi ca pateaza
asa ca atunci cand te culci pune-ti pe perna un prosop mai vechi ca sa nu patezi fata de perna.si de asemenea prinde-ti parul ca sa nu ti-l murdaresti dimineata cand te trezesti iei un disch demachiant si putin demachiant si stergi bine fata, pentru ca sa nu ai unele urme galbioare.[stai linistita se iau usor de pe ten, nu ramai cu ele pe fata deloc]! poti sa mai folosesti masti de argila, masti din fructe si legume[vitaminizeaza foarte mult tenul, il face mai luminos si castravetele usuca cosurile].
Iti doresc succes!

| Bastet a răspuns:

Eu am incercat cu suc de lamaie a mers grozav... tai o felie de lamaie si freci cu ea zonele afectate.lasi sa se usuce pana pielea ne afectata e neteda(in caz ca ai dat si pe ea) sau pana cand nu iti poti misca pielea normal (suna aiurea dar nu estebig grin). merge perfect daca o folosesti zilnic, o data pe zi

| Roxana_2583 a răspuns:

Scumpa...cumpara-ti ZYNERIT si intr-o luna maxim numai ai minic.se foloseste dimineata si seara in special.sa fii curata pe te. si iti vor trece si nu-ti vor aparea.am folosit si numai am nimic pe fata. e cam scumpicel dar ti l garantez ca e fff bun.nu le sparge ca altele si nu folosi produse de la avon sau oriflame ca nu-s bune de nimic.am ani buni de cand am folosit produsul asta si de atunci numai am probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna nu stiu (imi pare rau)raspuns la intrebarea ta dar (cred ca daca ma gandesc mai bine am sa aflu)si sa stii eu sunt mily75.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astepti Sa Se Coaca Si Apoi Il Spargi! Adica Astepti Sa Se Faca Mare Si Apoi Il Poti Sparge Fara Sa Iti Ramana Semn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nustiouuu crying sincer si eu am cosuri si ma chinui sa arat bine folosesc un prep din Italia si o metoda babeasca cu faina de porumb mai folosesc bioten pentru curatarea fetei si o solutie anumita din itlia crema si am auzit ca ZYNERITU este foarte bun dar iti recomand sa mergi la medicul de familie sa-ti dea el pe reteta il ei cu jumate de pret asa sSUCCES!

| FreakyHalloweenBoy a răspuns:

Pai, cosurile sunt normal sa iti apara.Recomand sa folosesti solutii sau diverse creme de la Avon, Oriflame etc... Dar daca chiar nu stii cum sa scapi de ele si nu vrei sa folosesti orice produse, consulta un dermatolog;-)

| Stilskin a răspuns:

POti sa scapi de ele dandu-de cu servetele umede (baby) sau sa-ti ungi fata cu ceai de musetel. Mie mi-a mers...big grin