| Agapimu a întrebat:

Cum as putea sa slabaesc mai repede, si mai usor? funditaaa devil

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

Sa nu mananci prajeli, gras, carne grasa, ciorbe cu grasime, dulciuri, sa nu bei sucuri acidulate, cu zahar.Sa mananci la ore fixe, trei mese importantante, intre mese fructe sau ceva usor iaurt.Sa eviti mezelurile.Sa faci miscare, sport sau sa mergi pe jos in fiecare zi. Exemplu meniu. Mic dejun:2 sandwich-uri paine prajita, unt slab, cascaval sau branza, un ardei sau rosie, suc fructe, ceai sau cafea; mai tarziu un fruct; pranz gratar cu legume, salata sau chiar mancarica, dar nu grasa, mai tarziu un iaur cu paine prajita, cina salata verde cu ceapa verde, lamaie, ulei masline cu branza. Daca iti mai este foame un fruct. Fara miscare nu slabesti.Mersul pe jos e ideal. Daca dormi dupa-amiaza dormi maxim o ora si jumatate.Respecta orele de masa si nu te infometa ca nu slabesti si e probat.Statul degeaba ingrasa asa ca plimba-te. Daca te stresezi si te cantaresti tot timpul nu slabesti. Poti manca si supe.Mancare sa zicem de fasole verde fara carne si cu gratar.Succes!

4 răspunsuri:
| Me_3722 a răspuns:

Nu mai mânca așa de multe dulcuri, prăjit și fă exercitii.

| cristianorudi7 a răspuns:

Pai alearga fa mult sport si mananca mai putin, mai ales fructe salate acum in per asta. sper sa imi dai funda

| DeewtzaMonny a răspuns:

Sunt foarte multe diete, dar nu toate dau rezultate happy

| denisa_3178 a răspuns:

Mananca mai putin, renunta la dulciuri, paine si prajeli. Fa cat mai multa miscare, flotari, abdomene. Am si o dieta greu de tinut dar care da rezultate. Mananca trei zile doar lactate, trei fructe si legume iar urmatoarele trei doar carnewinking. Sper ca iti e de ajutor. Funda?