| mia100خوبصورت a întrebat:

Cum as putea invata mai repede si mai usor?

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

In primul rand nu invata mecanic, pentru ca s-ar putea ca a doua zi sa nu mai stii nimic.Invata cu foaia si creionul in mana. Dupa ce citesti de cateva ori, scrie tot ce-ai retinut. Daca nu ai retinut prea multe, mai citeste o data si apoi scrie.Continua asa pana ajungi sa retii toata lectia.

3 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Multa odihna
mese regulate
fara cafea
pastile de memorie o luna intreaga
concentrare maxima.

| Happyintotdeauna37 a răspuns:

Eu stau la fereastra si invat big grin dar depinde acum daca esti obisnuita sa inveti mereu la orice materie va functiona dar daca nu... nu stiu ce sa zic