| ioana_5009 a întrebat:

Cum asi putea sa scap de cosuri? am incercat multe solutii ca zineryd sau alte masti dar l amn nu au efect crying... ce pot sa fac?

15 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Incearca skynoren e destul de bun.doar ca in primele zile te va ustura tenul dar nu e nimic grav... dupa aceea se obisnuieste tenul.eu folosesc aceasta crema(gel) si esi face destul de bine efectul. sper sa scapi cat mai repede de aceste probleme pentru ca sunt enervante(stiu din experienta). succes

| Cσσкiє a răspuns:

Eu in mare am scapat de cosuri, dar încă mai am câteva si încă mai apar. Am folosit Eryfluidul si pot să spun că a fost foarte bun. Mai ales in prima săptămână, când aproape am scăpat de tot, dar pe urmă am cam ramas pe loc. Oricum e foarte bun şi vi-l recomand. Între timp am mai citit vreo 3 cărţi din acelea care se cumpără pe net si promit că scapi în 3-7 zile.
Despre ce cărţi e vorba :
Acne Free in 3 Days
http://www.acnefreein3days.com/

Acne Cured The E-Book
http://acnemedicationandtreatment.com/acne_cured_ebook.html

Your last acne Solution

In total cărţile costă cam 120$, dar le-am găsit pe net după lungi căutări si mă bucur ca n-am dat bani pe ele pentru ca sunt de fapt nişte metode foarte radicale si greu de urmat, uneori si foarte scumpe. Oricum in fiecare carte e prezentată o metodă diferită, dar toate ţin de dietă. Diete drastice, cure de detoxifiere care ar da rezultate foarte rapid... Nu stiu cat de adevărate sunt pentru că nu le-am încercat, dar urmând câteva sfaturi pot să spun că am văzut ceva rezultate.

Pe scurt câteva alimente de evitat:
1. uleiurile vegetale (floarea-soarelui etc.) si alimentele prajite
2. laptele (mai ales) si produsele lactate
3. zaharul
4. carnea rosie
Alte sfaturi:
- sa mestecam bine alimentele
- sa incepem fiecare masa cu legume
- fructele se mananca separat dupa mese la un interval de o ora si nu sunt recomandate in exces

Si sunt mult mai multe lucruri pe care le-am citit prin cartile astea. Oricum m-au ajutat si cred ca daca as renunta la anumite alimente pentru o perioada poate as scapa de tot. dar momentan incerc sa pun si ceva masa musculara pe mine si e cam greu si metodele astea implica si kilograme pierdute. Multă sănătate şi sărbători cu bine! Andreea, 12 ani :)

| Vizitiul a răspuns:

Degeaba te dai cu tot felul de solutii, o sa-ti treaca o perioada, iar pe urma se fac iar! Du-te la un specialist, cel mai probabil exista o infectie la nivel sanguin, infectie pe care n-o poti anihila cu o simpla solutie, ci cu un tratament prescris de un specialist.

| Jonsdottir a răspuns:

Cel mai sugur :rabdawinking O data si o data o sa-ti treaca.Si eu am de la 8 ani (soarta, acum am 12). Mrg, eu am o acnee destul de grava rolling eyes
Am incercat Aknesol si a uscat cosurile in 3-4 zile. E destul de bun, fata de alte"minuni" pe care le'am incercat (Zineryt, Skinoren, Izotrexin, masti cu argila, Aur Derm, masti cu ou si malai, Clean&Clear etc.)

| Jonsdottir a răspuns:

Vai @Alien ce desteapta/destept esti! Cosurile apar de la mizerie?! Eu ma spal pe fata de 2 ori pe zi si la ce cosuri am eu ai zice ca nu m-am spalat in viata mea pe fata!
@Nicole ai o gramatica! Acneile?! laughing)

| Alien a răspuns:

Cosurile apar din cauza mizeriei, fa un dus cel putin o data la douo zile!
Daca te speli in fiecare zi vei scapa de cosuri in maxim o saptamana si de puncte negre in douo saptamani ele vor reaparea daca nu exista un "ritual" zilnic de curatare profunda!

| licutza_1435 a răspuns:

Http://sideris.ro/......tru-acnee/

aici vei gasi ce-ti doresti:)

| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a răspuns:

Poti incerca si cu crema de barbierit (stiu ca suna ciudat, dar chiar merge) sau cu spirt sanitar, zeama de lamaie, sau argila,, sau mai sunt o multime de solutii naturiste. Si incearca sa nu mai mananci ciocolata si seminte si sa nu bei sucuri carbogazoasewinking
Mie mi-au trecut cosurile de la Brevoxyl, dar usca foarte tare pielea si nu trebuie dat decat pe zonele cu probleme
Succes :*

| FLAViЯ a răspuns:

Stii ca am auzit de o metoda, incearca si smintina amestecata cu cafea. Se spune ca trateaza acneiele si punctele negre. Incearca...

| sassy2000 a răspuns:

Buna. Si eu caut acelasi raspuns. Am cautat si am vazut ca exista o carte cu denumirea,, Cum sa scap de cosuri in 3 zile,,. Este la reducere cu 30%. Costa 59 lei pana pe 07-08-2011. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intai fa diferenta intre cosuri si acnee, cea din urma reprezinta o infectie si trebuie mers la medicul dermatolog pentru ati recomanda niste pastile, unguent.
Pentru cosuri simple, care apar din cand in cand, iti recomand tinctura de propolis si Mebazon(unguent ce il gasesti la farmiciile veterinare) in prima etapa, 10 zile, o sa-ti treaca, daca sunt simple cosuri si nu acnee. Daca urmezi acest tratament intr-o luna scapi definitiv. Te speli cu acea tinctura de propolis, dai doar pe zona afectata. Inmoi putin vata si apesi sa curga solutia. Lasi sa se usuce bine pielea cateva minute, si pe urma pui mebazon doar pe zona afectata. Timp de 10 zile acest tratament. Faci o pauza de o saptamna si daca apar din nou continui tratamentul, tot 10 zile.
Sanatate.
Eu iti recomand sa nu folosesti absolut nimic, deoarece iti usuca tenul. Cateva cosuri nu strica... E vorba de varsta. Pana la 19 ani vor continua sa-ti tot iasa. Daca ai trecut de aceasta varsta inseamna ca ai probleme cu hormonii sau chiar o infectie in sange, iar atunci e cazul sa iti faci analize si sa consulti medicul dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine a functionat zinerytul. si chiar foarte bine. si mai functioneaza foarte bine cu produse bio adica naturale. incearca'le. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca zinerith eu am folosit si este foarte bun

| alexandra_3147 a răspuns:

Pai incearca intr-un paharel pui putina scortisoara siputina lamaie apoi amesteci pana se amesteca. apoi aplici pe fata si il ti cam o ora pna se usuca.
De retinut! ustura si aproape ca iti dau lacrimilelaughing) apoi cand te speli se face rosie fata dar trece nu-ti face grijihappy
Succes:*

| emanuela_4699 a răspuns:

Mie mi se pare mai mult un Hi5 wowyliciussss nu o solutie dar oricum nu te teme pe la 18 ani iti vor trece