| anonimaalee29 a întrebat:

Cum de unele fete nu au par deloc pe burta? Il epileaza? Cu ce il pot epila dar sa nu creasca repede?(fara epilator). Am un abdomen foarte paros si ma deranjeaza fiindca port bluze scurte

7 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nici eu nu am, desi in alte parti - jale laughing epilatoru rezolvawinking
INcearca si tu cu benzi ceara sau la salon, se ia ultra rapid, sau IPL si rezolvi foreverwinking

| 2k18Tpu a răspuns:

Au dar e blond si nu se vede. Epileaza-te cu ceara.

| xkiler007 a răspuns:

Foloseste crema depilatoare si va creste greu succes

| Violleta2022 a răspuns:

Cand ai un abdomen paros, nu porti niciodata bluze scurte, ca-i dezgustator.
Ajusteaza imbracamintea in functie de nevoile si problemele tale.
In general, fetele nu au par pe fata, burta sau piept, dar sunt cazuri de dereglari hormonale majore, cand pilozitatea apare si atunci, este indicats a se faca analize hormonale si sa se fixeze la nivel hormonal, indepartandu-se cauza, nu efectul, pentru ca el continua sa creasca.

Bula
| Bula a răspuns:

Este o problema de dereglare hormonala majora (domina hormonii masculini).
Mergi la medicul de familie, sa-ti facatrimitere la un medic ENDOCRINOLOG pentru tratament de echilibrare a hormonilor!

| Adry05 a răspuns:

Nu te mai lua dupa anna aia ca nu cred ca am vazut raspunsuri mai proaste pana sa le citesc pe ale ei. Porti ce vrei, de aia exista masuri de epilat, recomand ceara sau epilator, nu crema. Crede-ma ca nu doare deloc, am si eu cateva fire si le iau cu epilatorul si nici nu simti, nu doare ca pe picioare sau alte zone. Mai e si varianta ca te bronzezi si nu se mai vede dupa

| anonimaalee29 explică (pentru Adry05):

Nu ma iau dupa ea, parul nu se vede asa mult fiindca este mai mult blond, dar in mijlocul abdomenului, pe linia verticala este cam negru. Este ok, fiecare are parerea lui.
Voi incerca sa folosesc epilatorul, iar daca doare voi folosi crema.
Cand ma bronzez se vede mai rau parul ala blond, si nu se mai vede cel negru laughing e ciudat stiu.