| ultimato a întrebat:

Cum deosebesc o haina barbateasca de o haina femeiasca?
Exista niste criterii sau ceva?
Dupa fermoar sau mai stiu eu dupa ce...
Sfaturi...

4 răspunsuri:
| georgiana999 a răspuns:

Daca e vorba de camasi si geci te poti orienta dupa forma lor : la barbati sunt cu siguranta drepte in mijloc, iar la femei sunt cambrate sa vina exact pe corp.

| lunathemoon a răspuns:

Dupa latime! eu cred ca a barbatilor e mai lata haina! si in plus a femeilor are culori nasturi din astea mai femeiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e o intrebare care merita ruspunsa laughing daca in magazin intrebi, primesti raspunsul, daca nu iti cunosti hainele tale si nu le deosebesti de ale tatalui/fratelui/prietenului tau e grav, iar daca esti doar curioasa sa afli cred ca acest lucru ti-l poate raspunde mama sau bunica ta eventual happy

| YONTU a răspuns:

O haina de femeie are cusatura (de ex la o camasa) pe din afara si l; a cea de barbat pe dinauntru. Sper ca te-am ajutat! Funda :->