| anonim_4396 a întrebat:

Daca ati citit prin Biblie ati observat probabil ca exista un pasaj in care un ucenic il intreaba pe Iisus Hristos cum vor trai oamenii dupa judecata de apoi, iar Iisus ii spune ca nu va mai exista parte barbateasca si parte femeiasca ci oamenii vor trai asemeni ingerilor.
Ce sa-ntelegem de aici ca Iisus Hristos le promite oamenilor virginitatea eterna? laughing rolling on the floor

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

In cer vom trai ca niste sfinti, dar sa stii ca nici in iad nu vor mai exista relatii sexuale.Acolo va fi plansul si scrasnirea dintilor.

Răspuns utilizator avertizat
| AstralConfessor a răspuns:

laughing nu, vor face, bip bip laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca nu ai inteles din biblie, cum o sa intelegi explicatia mea? biblia o intelegi in duh si adevar nu in capul sec, unde e doar un neuron si ala pe duca...