| Anonim2x a întrebat:

Cum elimin vergeturile?

Răspuns Câştigător
| HurremSultan a răspuns:

Bună.
Şi eu am vergeturi. Eu folosesc o cremă de la Avon specială care se numeşte Solution costă în jur de 35 de lei. Şi înainte să folosc creama îmi facea mama ceva în casă compus din :
- Zahăr.
- Lămâie.
- Miere.
Şi dădeam pe locurile afectate. Acum nu mai sunt aşa vizibile. Te pup.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

De vergeturi nu poti scapa, insa daca sunt inca "tinere" adica mov le poti estompa cu creme, eu folosesc crema de la ELMIPLANT si este foarte buna, dupa 2 luni de folosire se mai vad foarte putin. Daca vergeturile tale sunt albe singurul lucru pe care il poti face pentru a nu mai fi atat de evidente este masajul si sportul si te ajuta, insa nu vei scapa in totalitate de ele.
Sper ca te-am ajutat, sa ai o zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! nu ai cum sa le mai elimini adio!
am si eu vreo 2 asa raman pe viata!
Vergiturile se fac atunci cand slabesti si se intinde pielea.
Succes! te pup!

| Braunion a răspuns:

Daca sunt inca mov, cu laser fraxel. Daca s-au albit nu mai functioneaza nimic.

| MariusGomoi a răspuns:

Nu poti sa le faci sa dispara definitiv insa le poti diminua, poti face asta cu diferite creme de la farmacie.cel mai sigur e sa intrebi farmacista despre creme sau medicul de familie si sa nu te avanti tu sa iei creme pe care le cunosti doar din auzite