| daniela_7403 a întrebat:

Cum este cel mai corect sa folosesc uleiul de masline pe corp?

7 răspunsuri:
| cristina93 a răspuns:

Sau poti sa il folosesti in combinatie cu zatul de cafea, este bun pentru celulita, si in general pentru piele

| marsy a răspuns:

Eu dupa ce fac dus, im dau pielea cu ulei de masline, in special pe la incheieturi, fata. cred ca de vre 3 ori pe saptamana

| JesterRO a răspuns:

Cu finete si dragoste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
După duș, este cel mai recomandat.
Hidratează pielea și o lasă fină.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu este presat la rece las-o balta.nu orice fel de ulei de masline este bun pentru hidratare. cel rafinat contine chimicale si chiar o substanta de albire a uleiului.cumpara extra virgin, dar la fel de bine poti folosi si ulei de bebe de la cosmetice.masaje circulare cand porii sunt dechisi, adica dupa dus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de masline se foloseste doar pe scalp nu si pe corp deoarece poti face alergie.

| bubblediva a răspuns:

Eu folosesc uleiul de masline impreuna cu zat de cafea dar acum numai o data pe saptamana.foloseam de 3 ori si am vazut ca era prea mult.imi irita pielea.
Ulei de masline, galbenus de ou si zeama de lamaie - masca pentru fata daca doresti.