| TheBestLife a întrebat:

Cum sa folosesc Uleiul de masline si zatul de cafea pentru vergeturi? (proportiile)

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Se amestecă uleiul de măsline, puţin (1-2 linguri) cu zaţul de zahăr(o ceaşcă)până se obţine o pastă, iar pasta obţinută se întinde prin masaj delicat în zonele cu probleme.
Apoi împachetezi zona aceea cu o folie alimentară, apoi cu un prosop.
Laşi să acţioneze aprox. 30 de min. apoi te clăteşti cu apă caldă şi apă rece, alternativ.

1 răspuns:
| Kasia a răspuns:

Dupa ce ai facut dus si porii sunt deschisi masezi zonele cu probleme cu amestecul de cafea si zat apoi invelesti acele zone cu folie si un prosop, astepti 30 de minute si clatesti cu apa rece