| alecsa91 a întrebat:

Hey, dolls!

Am citit multe despre uleiul de masline si il folosesc de ceva timp in loc de crema de fata si de corp. Dar am observat ca mi se usuca buzele de la el. Mi se pare ciudat ca uleiul de masline sa iti usuce buzele.

Aveti idee care poate fi cauza?

Thanks!,)

11 răspunsuri:
| GreenVoid a răspuns:

Te dai cu ulei de masline pe fata si corp? D ala de gatit?

| alecsa91 explică (pentru GreenVoid):

Da, si nu sunt singura si nici nu vad nimic rau in asta!

| GreenVoid a răspuns (pentru alecsa91):

Inafara de faptul ca ti crapa buzelelaughingEu n am auzit de asa ceva si mi se pare ciudat rau adica de ce ai face asta?laughingIn combinatie cu altceva ok gen cafea sa faci scrub da doar asa cu ulei ma gandesc ca ramai slinoasa raulaughingOricum pentru buze te dai seara cu miere si pana dimineata trece.

| alecsa91 explică (pentru GreenVoid):

Habar n-ai tu... Daca nu ai un raspuns relevant, te rog sa nu mai comentezi...

| GreenVoid a răspuns (pentru alecsa91):

Iti dai seama.Tu te dai cu ulei de masline pe post de crema de corp si eu habar n amlaughing

| GreenVoid a răspuns (pentru GreenVoid):

Stai ca m-am documentatlaughingTu ori nu stii sa te explici ori n ai inteles cum sta treaba.Din ce ai scris tu acolo se intelege ca te dai cu ulei si nu te mai clatesti dupa.Si intrebarea ta era legata de buze la care nu stiu daca esti chioara sau nu dati am raspuns mai suswinking si te intrebam doar n am zis ca vaai cu ce te dai poti sa tii l pui si n capwinking

| ee a răspuns:

Umezeste cu saliva frecvent buzele

| PeFuga a răspuns (pentru ee):

Umezirea cu salivă a buzelor nu face decât să le usuce şi mai tare.

| PeFuga a răspuns (pentru ee):

Ti-as recomanda sa inlocuiesti (sau sa combini) uleiul de masline cu ulei de cocos. Are o textura mai placuta decat cel de masline si miroase si frumos. In plus hidrateaza, cel putin tenul, mult mai bine.

| ee a răspuns (pentru PeFuga):

Buzele se usuca de la vant vreme nu de la ulei, cu saliva frecvent, strugurel etc

| ee a răspuns:

Domnita, buzele se usuca de la vant vreme nu de la ulei, cu saliva frecvent, strugurel etc