| Sonyaaynos a întrebat:

Cum este mai bine sa folosesc ceaiul de musetel pentru ten? Stau deasubra aburilor,sau imi masez fata cu o discheta imbibata in ceai? Multumesc, funda!

5 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Eu stateam deasupra aburilor pentru a-mi deschide porii, apoi scoteam punctele negre si clateam cu ceai caldut. Ceaiul de musetel are efecte incredibile; iti recomand aceasta metoda si garantez ca va da roade.

Multa bafta!

| blackcat99 a răspuns:

Eu am folosit ceai de frunze de nuc, iar ultimul cos mi-a aparut in iarna (1 sigur). Dar cred ca e bun si musetelul.

| faramatania a răspuns:

Pentru un ten curat(fără acnee), se poate aplica direct pe faţă(prin tamponare) de 2/3 ori pe zi.Nu numai că îndepărtează sebumul şi impurităţile, dar are şi proprietăţi cicatrizante.Este recomandat a fi aplicat atăt pe fată cât şi pe gât.Iar pentru tonifiere şi împrospatare rapidă - pulverizează pe tenul demachiat, fie apa minerală, fie ceai verde. Apoi, o dată pe lună este recomandată şi o baie de aburi(cu muşeţel), în special pentru comedoane.

| SuntMaleficMuhahahaha a răspuns:

Statul deasupra aburilor e bun pentru puncte negre happy
Dar pentru un ten frumos folosesti discheta imbibata cu ceai!
Ceaiul de musetel e bun si pentru cearcanehappy ..il pui la frigider pentru cca 30 de min, apoi imbibi 2 dischete demachiante si le pui pe ochi pentru 15 minute.
Sper ca te-am ajutat.

| TerminusMarc a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa stai deasupra aburilor. Asa facea mama happy. Sper ca te-am ajutat :*. Funda?love struck