| Sweetd a întrebat:

Buna din nou.Am varicela, care e aproape de final, iar eu am fost data pe fat cu mixtura mentolata.cum nu aveam voie sa ma spal pe fata am lasat-o asa un timp.cand am dat-o jos am descoperit bubite mici, care apoi s-au transformat in cosuri. ce pot sa fac ca sa-mi treaca? mentionez ca ma spal cu ceai de musetel si imi stau si deasupra aburilor de la ceai.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Lexus28 a răspuns:

Foloseste o crema anti-acneica si seara inainte de culcare si o crema de fata simpla, normala(nu din aceea anti-rid sau mai stiu eu ce). Si nu cred ca vei mai avea probleme.