| oannaroman a întrebat:

Cum se face cel mai bine inhalatia cu ceai de musetel pentru nas infundat? Am auzit ca nu e bine sa stai deasupra aburilor si cu o patura pe tine.Cum e bine atunci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la farmacie și cere inhalant, nu te mai lua după toată lumea.
Fierbi apa, pui picături de inhalant și te acoperi ori cu prosop mare ori o pătură, stai acoperit cât mai mult, inspiri pe nas și expiri pe gură.
Faci asta înainte de culcare, seara.
Sănătate.
Pa, pa.

| Felix65 a răspuns:

Eu fac inhalatiile cu un prosop pe cap, iar pentru nas infundat cel mai bine imi foloseste Paracetamol sinus. Sa ai sanatate!

| Sp3edy a răspuns:

Nu ai auzit bine eu am stat cu prosopul(ori patura poti) deasupra capului sa pot inhala bine cand am avut otita si a fost recomandat de catre medic, asa ca nu stiu unde ai auzit tu ca nu este bine.

| oannaroman explică (pentru Sp3edy):

Multumesc mult.pai mi-a zis cineva ca i-a spus doctorul de familie.