| mitroidany a întrebat:

Cum este mai eficient sa ma epilez? Cu ceara rece de unica folosinta sau cu ceara traditionala? Astept pareri de la cei care au incercat.

Răspuns Câştigător
| SaRiNoOtZa a răspuns:

Buna, parerea mea este ca cel mai bine sa te epilezi pentru prima oara la cosmetica cu ceara traditionala si dupa aia sa te epilezi acasa cu ceara de unica folosinta de la Veet sau oricare alta firma, Pa-pa

6 răspunsuri:
| 009 a răspuns:

Care-i faza cu ceara traditionala? Ca nu m-am prins! Aia facuta in casa?

Incearca cu epilatoru

| EUSIATIT a răspuns:

Cu cea traditionala pentru ca nu-ti creste ff repede si apoi te face alta pers si suporti mai bine ca trage de fasii mai repede, nu ai timp sa te gandesti sau cel putin asa patesc eu, bafta.

| luiza a răspuns:

Orice ai folosi tot asa te doare. Aia de unica folosinta macar nu te arde ca si cea traditionala. Mai bine incearca un epilator bun.

| mitroidany explică:

Momentan ma fac cu ceara traditionala la salon si este destul de bine dar as vrea sa ma pot face singura acasa si am auzit ca benzile reci nu smulg asa de bine. Adica este cam 20 ron un pachet de vreo 20 de benzi si mi-e sa nu dau banii degeaba si sa nu ma fac ca lumea

| mitroidany explică:

Cum sa o faci in casa? Adica din ce? Sa topesti lumanari? Aia cu care te face la salon pe care o intinde cu spatula si e putin cam fierbinte si se foloseste de mai multe ori. Vreau sa stiu cate ceva si despre benzile reci de ceara. Stie cineva? Cu aparatul nu prea suport pentru ca sunt cam paroasa de fel. Ma mai fac cateodata cand incepe sa creasca cate putin dupa ce ma fac cu ceara

| JustMe_5586 a răspuns:

Dupa parerea mea ceara traditionala este cea mai buna si eficienta...