| biialex a întrebat:

Cum fac diferenta dintre un ceas barbatesc si un ceas de femeie? big grin

Răspuns Câştigător
| IoanaLoredana a răspuns:

Sincer sunt cam usor de deosebit zic eu, adica cele de barbati sunt mult mai ...cum sa le zic, nefinisate.Adica mai badarane mai mari putin...e drept exista si ceasuri unisex, sau poate sati placa si tie un ceas de barbati care e mai subtil.Cel mai sigur intrebi vanzatoarea.Asta daca nu vrea doar sa isi vanda marfa si sa te insele.Succes la cumparaturi.

3 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Dupa instinct.

| TheYoyogabi a răspuns:

Nu prea stiu, cred ca ceasurile de femeie sunt mai fine si mai mici, iar cele de barbat sunt mai grele (+10kg) laughing

| PkAdi a răspuns:

Pai...in general dupa marime big grin... femeile nu poarta ceasuri mari laughing, sau dupa culoare sau te uiti pe eticheta/cutie/pe spate sau cel mai sigur intrebi vanzatorul/vanzatoarea big grin