| virusxxx112 a întrebat:

Cum desfac un capac de ceas de mana barbatesc din ala fara suruburi? Ca nu stiu.

Răspuns Câştigător
| junny a răspuns:

Cred ca se desurubeaza capacul direct din corpul ceasului. Cam asa ceva http://www.youtube.com/watch?v=4l_hHeazPqo&feature=player_embedded#!

5 răspunsuri:
| junny a răspuns:

Cel mai probabil se invarte capacul si se desurubeaza happy

| virusxxx112 explică (pentru junny):

Pai cum sa se invarta daca e de metal si nu are nimic de invartit si cum sa desurubez daca nu are suruburi? PS: am mentionat in intrebare.

| virusxxx112 explică (pentru junny):

Am reusit cu un cutit sa-l iau e ceas barbatesc model super nou cu lumina si cu limbi. E ciudat dar e foarte misto.

| junny a răspuns (pentru virusxxx112):

Ma bucur ca ai reusit... spor

| junny a răspuns (pentru virusxxx112):

Cred ca se desurubeaza capacul direct din corpul ceasului. Cam asa ceva http://www.youtube.com/watch?v=4l_hHeazPqo&feature=player_embedded#!

| Silvana a răspuns:

Hei,

Daca nu are suruburi si nu merge desurubat, defiletat, poti incerca cu un cutit. Cauti ceva, un semn mic de tot pe spate, ca un sant si bagi acolo varful cutitului si vei reusi sa scoti capacul. Ai grija sa nu te tai, iar lasa sa fie cat mai subtire ca sa reusesti.