| irina1234irina a întrebat:

Cum fac sa imi creasca mai repede sani?!

4 răspunsuri:
| diana_6879 a răspuns:

Dacă nu eşti adepta metodei înşelătoare de tip "push-up", încearcă remediile naturale, despre care se spune că-ţi pot rotuunji bustul. Înainte de a opta însă, pentru una dintre ele, cere sfatul unui medic.
- O primă soluţie este pulberea şi tinctura extrasă la rece din seminţele de mărar, despre care se spune că ar fi un stimulent şi un regulator hormonal foarte puternic. După 15-20 de zile de tratament pot apărea primele semne. Mai mult, pilozitatea pe întreg corpul va creşte mai greu.
- Rădăcina de lemn dulce e indicată pentru femeile foarte slabe, căci tratamentul le aduce, pe lângă un piept mai bogat şi câteva kilograme în plus. În cazuri de chist, fibrom, adenofibrom ori mastoză, lemnul dulce e contraindicat.
-Seminţele şi inflorescenţele de ţelină au efecte apropiate de cele ale mărarului şi, în acelaşi timp, reîntineresc ţesuturile.
- Pentru ca sânii să arate bine muşchii pieptului trebuie întreţinuţi, în caz contrar, cu vremea, sânii se lasă. Pentru a preîntâmpina acest lucru specialiştii recomandă exerciţii fizice pentru bust.
- Nişte sâni bine crescuţi se pot obţine şi prin masaj, o tehnică terapeutică ce este cunoscută din timpuri străvechi. Iată două tipuri de masaj care pot ajuta sânii lăsaţi: masajul combinat cu aromoterapie (cu amestecuri pe bază de uleiuri care se întind pe piele prin mişcari molatice şi catifelate) şi masajul biodinamic combinat (procedeu prin care se îndepartează tensiunile acumulate în muschi).
- Şi în tantra yoga se regăsesc, după cum susţin adepţii ei, terapii pentru creşterea sânilor. În plus, cuplurile care învaţă tehnicile tantra de masaj, îşi descoperă problemele din viaţa sexuală şi scapă de inhibiţii. Practicanţii acestor tehnici afirmă că rezultatele pot fi dintre cele mai spectaculoase: mărirea dimensiunii penisului şi a sânilor, ba chiar creşterea sau scăderea, după caz, a apetitului sexual. Exerciţiile minune trebuie făcute în fiecare seară, vreme de 20 de minute.

| DonAnonymius a răspuns:

Întrebarea asta e pusă zilnic de mii de ori.Dar există un singur răspuns: nu ai cum.Fiecare fată creşte în ritmul ei. Într-a 7-a am avut o colegă cu cupa C dar am avut şi alta care nici nu avea nevoie de sutien.Dar, dacă vrei să îi ai mai fermi, mai frumoşi : http://www.benessere.ro/Frumusete/984/Pentru-sani-mai-fermi.html

| MaTrIx8378 a răspuns:

Ca sa ce? Sa se fleoscaiasca mai incolo? Sau ca sa te doara, sa se zbenguiasca cand alergi, etc?
Is baiat si... imi plac si sanii mici. Nu ai mei, bineinteles.

| TheLastSong a răspuns:

De ce sa te grabesti? Ca sa regreti mai tarziu?
Fiecare fata se dezvolta in ritmul ei, mai incet sau mai repede. happy
Asteapta cativa ani si ai sa vezi ca nu trebuie sa te stresezi atat.