| angye a întrebat:

Cum fac sa nu mi se mai electrizeze parul?

Răspuns Câştigător
| AlinaBulina a răspuns:

Si eu am probleme iarna cu electrizarea parului. Intr-o vreme nici nu mai purtam niciun fel de caciuli pe cap, pentru ca, atunci cand le dadeam jos, aveam un par de groaza. laughing Pe mine m-a ajutat si balsamul de par mult. Plus ca eu nu-mi periez parul foarte mult (oricum, nu are foarte mult volum si, daca il periez, mai mult se pleosteste). Daca il periez mult, imediat se electrizeaza.

7 răspunsuri:
| retrogrobian a răspuns:

Cand te speli pe cap, foloseste o masca pentru par uscat, ceva superhidratant.
De asemenea, daca folosesti o perie de plastic, inlocuieste-o cu una cu peri metalici sau de lemn. E posibil sa ti se electrizeze parul si de la purtat fes din material sintetic sau de la folosirea excesiva a vopselei de par, a produselor de styling sau a uscatorului/placii de intins parul. Menajeaza-ti parul si nu te va mai supara nici el pe tine! happy

| valyb a răspuns:

Folosesti, in functie de parul tau cret sau drept, un ser de intins sau un ser de bucle care se da pe par inainte sa te usuci cu feon-ul. Pentru parul drept recomand de la Paul Mitchell sau Wella, produse profesionale. Au si cei de la Artego un ser care se da dupa ce te usuci pentru varfuri despicate si hidratare, dar rezolva si problema cu electrizare. Da-mi un email daca te intereseaza mai in amanunt.

| sandi a răspuns:

Poti folosi un spray anti-frizz(impotriva electrizarii parului) sau un balasam leave-in(balsam care se aplica pe parul uscat si nu se clateste)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa folosesti produse profesionale pentru intretinerea parului. Eu folosesc asemenea produse (sampon, balsam, gel, tratament pentru scalp etc.). Daca te intereseaza, sau numai pentru mai multe informatii ma poti contacta la adresa de email: daniela.constantin@gmail.com. Astept sa-mi scrii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa folosesti sampon, balsam, masca, spray hidratant si o masca superhidratanta o data pe saptamana. Eu asa am reusitthinking

| anamaria_8127 a răspuns:

Daca dai un pic de crema de maini dupa ce l-ai periat ar putea ajuta.

| marilena12 a răspuns:

Foloseste masca de par si balsam, nu se va mai electriza. Hidrateaza-te bine, band apa si sucuri proaspete de fructe.