| painecuzahar a întrebat:

Cum imi aflu tonul pielii? Daca toata lumea imi zice ca imi sta bine in albastru inchis, inseamna ca am subton rece?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Raspunsul e nu.Subtonul pielii se afla printr-o analiza personala, nu prin opiniile subiective ale altora despre tine.
https://www.youtube.com/results?search_query=subtonul+pielii

Trebuie mai intai sa afli ce culoare au venele tale sau ce te prinde mai bine dintre auriu si argintiu, iar apoi se cumuleaza cu teoria despre cele 4 anotimpuri.De exemplu eu am venele verzi, deci subtonul meu e cald. Tenul este de complexitate medie, ochii albastri si parul saten castaniu, deci eu am dedus ca sunt toamna.Asta inseamna ca ma prind mai bine toate culorile cu tenta calda. Daca ai subton rece, cel mai probabil te incadrezi la vara sau iarna.

| J0B0MAT a răspuns:

Subton rece e spre alb, roz, iar cel cald spre galben, maroniu.