| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua! As vrea sa aflu subtonul meu de piele,nu ma pot decide daca este rece sau neutru, venele mele au o tenta in mare parte verde si foarte putin cu mov, la soare daca nu ma dau cu protectie si stau mult ma ustura pielea si ma inrosesc! Fata are o tenta rozalie as zice..nu ma pot decide ce subton am..Multumesc anticipat!

13 răspunsuri:
| SmaraldAlbastru a răspuns:

laughing Mi-a plăcut asta.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Dacă nu "te poți decide" ce subton ai, cum poate decide asta cineva care nu știe cum arăți? Noaptea minții. laughing

| Mihaella49822 a răspuns (pentru SmaraldAlbastru):

Bai muierilor,nu mai stati la barfa ca tatele alea,sunt anumite criterii,iar cineva care este specialist in acest domeniu,cunoaste! Ia uite unde sunt barbatii adevarati,la barfa pe TPU,bai mafiotilor,ca m-am enervat,incep si eu ca Dana Budeanu,nu ne-ati furat, ma, totul? Sunteti si la saloane in locul nostru, si la epilat, si la pensat, am crezut ca va duceti si la cratita in locul nostru! laughing

| SmaraldAlbastru a răspuns (pentru Mihaella49822):

Vezi că ai uitat alea pe foc. Bagă o poză cu tine, să vedem și noi cum arăți. Apoi, îți dăm și subtonul. Da, știm, ești un geniu neînțeles. laughing

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Nu poate. Asta-i ditamai femeia modernă, care nu știe cum se aprinde aragazul și nici de ce are tigaia coadă.
Genul ăla care are telefonul plin de selfie-uri și se laudă singură în fața oglinzii.
Noi nu știm cum arată, dar ea vrea să-i spunem... cum arată. E o minune de fătucă. laughing

| Mihaella49822 a răspuns:

In primul rand, este "nu aveau", vorbesti la plural! Mai las- o pe mamaita si pune mana pe o carte de romana, nu prea ai dat pe la scoala, ai fost ocupat cu critica!

| Mihaella49822 a răspuns:

Iti e cam foame si tie, ai mancat si un "i". Nici tu nu iti faci ciorba, nu? laughing))

| Mihaella49822 a răspuns:

Unde scrie ca doar "muierile" fac ciorba? laughing laughing) Daca te duci undeva si esti singur,trebuie sa iti faci,asta inseamna sa te descurci in viata,acum inteleg teama ta,iti e frica ca dispar toate femeile de pe vremea lui mamaia,si nu are cine sa iti faca tie ciorba laughing), femeile care nu aveau aspiratii pe timpuri, care stateau intretinute de barbat, eu sunt o femeie independenta, stii ce inseamna? laughing

| Mihaella49822 a răspuns:

Este greu de crezut, pentru voi barbatii ca exista si astfel de femei! Sunt independenta la 20 de ani,am masina,am permis,ma intretin singura,am parinti care ma indruma ce sa fac,si da,imi fac si de mancare,nu vreti cumva sa stau acasa,sa fiu sluga unui barbat, sa i fac lui mancare, sa depind de el, si sa nu ies din cuvantul lui? Va dau clasa, dragii mei!

| Mihaella49822 a răspuns:

Cu siguranta, singura mi am cumparat-o, am dat 4000 de euro pe ea,am muncit pentru ea si mi am cumparat-o,bineinteles,parintii mei nu au posibilitatea sa imi ofere aceasta suma,imi construiesc eu singura viitorul,era lauda in contextul in care ma cunosteati,eu personal,nu ma laud,va dovedesc voua, inadaptatilor, ca exista si fete care se descurca in viata singure, muncesc pentru ce isi doresc, nu este lauda!

| Mihaella49822 a răspuns:

Muncesc de mica pentru ce imi doresc si am aspiratii, sa imi construiesc un viitor, nu sa stau la cratita pentru unii ca voi!