| ReignForest a întrebat:

Pe încheietura mâini am observat că venele sunt albastru-verzui, adică am subton rece. Deci cum aleg culoarea fondului de ten? Cum știu care culoare e subton rece?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Eu cred ca albastru verzui inseamna mixt, deci poti purta orice doresti.Subtonul rece il citesti din prima daca stii teoria culorilor in pictura si stii cum se formeaza anumite nuante, adica cat de mult albastru au. Daca stii engleza, iti pot trimite niste linkuri care sa clarifice.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Si eu cred ca esti neutra.
La fondurile de ten N-=neutru, C=cold=rece, W=warm=cald.
Iti recomand sa iei unul care are, spre exemplu, denumirea 2.5 N.
Adica neutru si numarul este medium deschis.Cu cat este mai mic cu atat este mai deschis.
Si eu sunt neutra, dar la un moment dat, credeam gresit ca sunt subton rece.Mi-am luat un fond de ten si parca nu mi se potrivea.
De preferat sa te duci la un magazin unde poti incerca acceasi nuanta(gen Light sau Medium) si in diferite subtonuri.Atunci stii 100% sigur.