| opacatoasa a întrebat:

Cum îmi dau seama ce marime are un tricou? Dacă are dimensiunile de 65x45, ce marime e? S, M, L, XL? habar nu am. Ce dimensiuni sunt caracteristice marimilor respective? fundă

3 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

E pe numere...S-36 M-38-40 L-42, 44 Xl-46, 48 si XS-34

| mistikk a răspuns:

32 cu M doamne 32-34 e XS e cea mai mica marime. uite eu comand haine de pe miniprix de o gramada de timp si am cam invatat marimile

| KyraW a răspuns:

Nu are eticheta? In mod normal scrie pe ea.Dar daca scrie, marimile nu sunt intotdeauna notate cu litere, ci si cu cifre.De exemplu, 32 ar corespunde cu un M.