| tenshi261 a întrebat:

Cum imi fac o masca de fata din argila? Mai mult pentru cosuri, ca-s o problema pentru mine >.

7 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

Aplici argila pe fata straight face ce era mare greutate?

| Rockart a răspuns:

Eu o fac cu lapte şi miere/castravete. Pui într-un castron mic puţin praf, lapte şi miere şi amesteci. O aplici pe faţă, laşi 20-30 minute şi o speli cu apă caldă.

| bya2011 a răspuns:

O amesteci cu apa in functie de cantitate happy

| alexandraalis a răspuns:

Gasesti la plafar masca de fata din argila, citesti pospectul, nu mai cauta raspunsul aici, nu toate raspunsurile sunt corecte si te trezesti ca iti apare ceva pe fata.
Sa fii frumoasa si maine sa ai o zi cat mai placuta.

| krysstal a răspuns:

Iei o lopata de lut din fata portii sau daca esti de la bloc de pe marginea trotuarului, moi lutul cu apa pana are o consistenta cremoasa si are o compozitie omogena si apoi aplici cu mistria sau spaclul pe fata.

| BLKZ a răspuns:

Cumperi pudra de argila(e vreo 70 de bani plicul), pui cam jumatate de pliculet intr-o cana mai mica si foarte putina apa. O amesteci cu un obiect din lemn pana ce se formeaza o pasta dupa care o aplici pe fata. Asteapta vreo 30 de minute(o sa se stranga pielea) dupa care te speli cu apa rece.

| AlleYourDiamond a răspuns:

Ca sa scapi de cosuri CEL MAI BUN SFAT::::::::::::Spalate in fiecare zi cu Sa pun PROTEX si daca vrei apoi te poti da cu crema NIVEA si scapi de coshuri! fundita!?!