| painkilleeer a întrebat:

Cum imi pot da seama ce rochie mi se potriveste pentru banchetul de clasa a XII-a? Ma refer la trasaturi, greutate, ce culoare de rochie ar fi potrivita.

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Poti merge cu o prietena sa cumparati si intrebati vanzatoarea ca ea iti va da exact ce ai tu nevoie.

| PumpkinDoll a răspuns:

Una neagra

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Intreaba-ti colegii familia daca sta bine

| ema2396 a răspuns:

Mergi cu mai multe persoane la cumparaturi si cere-le parerea. Totusi cel mai important este sa iti plac tie cum arati. Noi nu iti putem da sfaturi aici, deoarece nu stim cum arati.

| naomidelia04 a răspuns:

Culoarea o poti alege in functie de nuanta pielii sau a parului,daca esti mai blonda poti incerca o rochie crem,verde limeta sau culoarea piersicii,daca esti bruneta poti incerca un auriu (dar sa nu fie prea auriu rolling on the floor) sau chiar un rosu aprins. Daca esti mai plinuta, cauta o rochie care sa-ti accentueze formele, gen solduri, talie, etc.Asta ar fi ideile mele, tu alegi ce nuanta vrei, model etc. Sper ca ti-am fost de ajutor