| Sliix a întrebat:

Cum imi pot deschide culoarea parului cu o nuanta sau doua fara a folosi vopsea? Am auzit de musetel si suc de lamaie insa a incercat o prietena si nu s-a vazut niciun rezultat. Culoarea parului meu este saten deschis ( aproximativ asa http://www.google.ro/......tp?/imgres ) si as vrea sa ajung la o nuanta de blond ma deschis http://www.google.ro/......tp?/imgres FUNDAAA!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca iti speli parul zilnic cu zeama de lamaie si ceai de musetel, apoi stai in soare cateva ore iti va deschide parul cu maxim 2 tonuri dupa vreo 3 luni, adica ceea ce inseamna foarte putin.Tot procedeul asta distruge parul mai tare decat o face orice vopsea si deci nu se merita, o sa ai un par aspru si urat si nu o sa fie deloc blond.
Mai bine iti iei o vopsea care deschide 3-4 tonuri si ai rezolvat treaba.
Toata lumea recomanda prostia asta cu lamaie si cu musetel, dar intrebarea e:a incercat-o cineva, a fost cineva multumit de ea? NU! Pt ca nu e buna!

| Azazea a răspuns:

Eu am folosit cu lamaie si miere de albine( cam 50 de ore adunat am stat cu acea masca pe cap) si nu vad nici o diferenta, singura solutie sigura e vopsitul din pacate sad