| EmiliaTonciuVasile a întrebat:

Cum iti alegi forma perfecta a spracenelor in functie de fata ta? Exista ceva indici? Dupa ce sa ma ghidez? (daca conteaza eu am fata ovala,nasul putin lat,buze groase, ochi mici)

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la un profesionist de la inceput, stiu asta din proprie experienta. Te duci la un salon, dar inainte de asta sa vezi pe pagina lor de Facebook cateva modele sa vezi daca iti convin formele la sprancene. Trebuie sa ai mare grija de acest aspect, pentru ca sprancenele sunt foarte importante si reprezinta 80% din fizionomie. Ele iti determina de cele mai multe ori aspectul. Pe langa asta,unele fire de par daca sunt smulse cu penseta nu vor mai creste,de asta nu ar trebui sa te pensezi singura acasa. Desigur,dupa ce vei avea o forma bine definita,poti sa iei cateva saptamani firele de sub sprancene care sunt inestetice,dar cand vor incepe si celelalte fire sa creasca,sa depaseasca forma, este timpul sa te duci iar la salon. Nici nu iti dai seama cat de mult te poate schimba un pensat corect si o forma potrivita trasaturilor tale. Deseori, cum pensezi sprancenele, asa vor ramane, vor creste sub o forma urata daca se baga un om care nu este specialist. Sfatul meu este sa te duci la un salon renumit din orasul tau, unde este un specialist care te poate ajuta cu acest espect esential al fetei.

1 răspuns:
| AnonimP a răspuns:

Depinde mult si ce forma au sprincenele tale de la bun inceput.Du-te la un profesionist, la o persoana care demult se ocupa cu asta.Eu tot ma gindeam mult la o forma cit mai potrivita si am gasit o doamna, la care multe cunoscute pleaca.Si de obicei acestea nu intreaba ce forma iti doresti, ele singure se uita si iti fac tot ce trebuie.Prima data cand mi-au scos spincenele nu mi-a placut, m-am speriat ca e ceva nou, cu care nu eram obisnuita. Apoi cand am venit acasa, mi-am privit din nou, atent sprincenile si am ramas incintata. Pina si acum plec la acea doamna(care le scoate cu ata).Nu te gindi mult la asta si nu-ti fa griji, o sa vezi totul va fi okey.