| Nicoleta99_2733 a întrebat:

Cum iti cresc unghiile mai repede? FUNDA pentru rasp. interesant

Răspuns Câştigător
| AndruPink14 a răspuns:

Nu nico mai bine lasale sa creasca nu da cu toate prostile... funda?big grinsmug

11 răspunsuri:
| Cameliaa12 a răspuns:

Piseaza marunt niste ardei gras verde si tine unghiile in pasta 20-30 de minute. repeta vreo 10 zile, fa pauza 10 zile si apoi reia inca 10 zile. E o cura pe care o poti tine din 3 in 3 luni

| tulipenoir1996 a răspuns:

Exista diferite tratamente pentru cresterea unghiilor, foarte eficiente, pe care le poti cumpara de la un Plafar, sau de la Avon, daca tu sau mama ta cunoasteti vreun reprezentant.In plus de asta, pentru cresterea mai rapida a unghiilor, trebuie sa le folosesti cat mai mult posibil(mainile): de exemple sa scrii la calculator, sau sa canti la pian.

| georgyana1398 a răspuns:

Sunt in catalogul de la avon multe tratamente pentru cresterea si intarirea unghiilor sau cresterea rapida a uhghiior. Am incercat si eusi chiar miau crescut mult ai repede. funda?batting eyelashes:*

| basexcu a răspuns:

Foloseste acid sulfuric big grin funda?

| Lucrian a răspuns:

Unghiile cresc mai repede atunci cand ai o alimentatie echilibrata. Cand mananci prostii de la fast-food & stuff cresc f greu.
Eu am observat ca imi cresc mult mai repede atunci cand am inceput sa consum o alimentatie de calitate de la Herbalife.
Eu iau de la www.nutrienti.eu
Mult succes!

| Visionfree a răspuns:

Cica "raspunsuri interesante".
N-ai observat pana la varsta ta ce se intampla cand iti speli mainile des cu apa calda?

| SoranaTQ a răspuns:

Eu pana acum 2 saptamani am avut niste unghii roase cojite si micute rau... apoi cateva zile am uitat sa le mai rod si au crescut de la sine laughing Acum imi ingrijesc unghiile si nu mai arata ca inainte, sunt mai lungi si mai frumoase happy Dupa parerea mea nu cred ca e nevoie de creme si solutii, etc. E mai eficient sa le lasi sa creasca singure si sa ai grija de ele tongue

| DoctorulLove a răspuns:

Grea intrebare, depinde cat de repede, peste noapte nu o sa iti creasca, dar o solutie ar fi sa acumulezi mult calciu. (branza, oua, lapte, legume)

| BeByTzZa a răspuns:

Bună.
Folosește un gel special care îl găsești la farmacie pentru unghii fragile, casante; masează unghiile curate fără ojă pe ele cu ulei de ricin/măsline.
Pa, pa.

| 3ly a răspuns:

Si eu am aceiasi problema. Incearca sa cauti un lac de unghi cu calciu. N cred ca nu ar exista un magazin cu asa ceva. Iar al doilea sfat pe care eu il practic si ma ajuta ff mult imi pun pasta de dinti sub unghii cu o scobitoare. Unghile arata foarte fain si vor fi si foarte lucioase

| ali98na a răspuns:

Le ti in apa