| Andrea_7051 a întrebat:

Este adevarat ca daca iti ti unghiile in apa cresc mai repede? >:

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, va exista o mică diferenţă.

| Nanutzu a răspuns:

Este adevarat ca unghiile cresc mai repede in apa, dar aceasta este o crestere fortata a acestora, deci odata cu cresterea, scade rezistenta acestora. Daca totusi vrei sa incerci, iti recomand sa ai grija foarte mare la unghii, ca vor fi foarte sensibile si sa urmezi un tratament cu, calciu timp de o luna + tratament care se aplica pe unghii pentru fortificarea lor(seamana cu lacul), sters cu acetona si aplicat din nou odata la 3 zile. Funda?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce rost are cresterea mai rapida daca se rup?
Nu ai observat ca dupa fiecare baie unghiile se inmoaie, se slabeste rezistenta lor? Mai bine ingrijestele, schimba lacul sau oja o data la 3 zile si ai grija sa nu folosesti oja ingrosata. Iubim oja, si cand e vorba despre oja noastra preferata bagam si mana in foc ca nu o sa patim nimic daca o readucem la viata cu putina acetona, dar nu e asawinking, ne stricam unghiile in felul acesta.
O data sau de doua ori pe saptamana stai 30 minute cu unghiile in ulei de masline pentru intarirea lor. Poti combina uleiul de masline cu cel de ricin pentru ca cel de ricin le va ajuta sa creasca.