| Andrateiubestete a întrebat:

Cum iti faci suvite cu hartie creponata?

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Buna deci fierbi apa si cand termini de fiert o torni intr-o cana in care pui multe fasii de hartie creponate de aceeasi culoare si iti bagi varfurile parului sau ce vrei u sa iti vopsesti acolo in cana timp de 30 de minute, apoi te duci sa te stergi cu un prosop si te usuci la par. Dupa asta vei avea un par minunat colorat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sincer nu ma pricep, dar uite:
http://www.tpu.ro/......-mi-pasii/
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Tai hartia creponata in fasiute, apoi o bagi intr-un castron cu apa calda. Astepti cateva minute apoi inmoi suvitele care vrei sa le colorezi in castron. Astepti in jur de 5-10 minute, apoi iti usuci parul cu feonul. Succes!

| мαrrýиєlα a răspuns:

Buna!
1. intr-un vas cu apa fierbinte/calda baga hartia cu culoarea dorita.
2. alege suvita pe care vrei sa o faci.
3. tamponeaza cu haria suvita si asteapta 10-15 minute.

+ dupa ce terminii usucate cu feonul sau la lumina soarelui.

| PatrisuK a răspuns:

Este mai greu cu hartie incerca cu carioci

| cmnico a răspuns:

Un baiat se poate vopsi?