| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi schimb tipul tenului? Daca am tenul uscat il pot face sa fie unul normal? Daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Fă-ţi diferite măşti naturale de faţă, vor avea efect cu siguranţă:
http://www.eva.ro/......56467.html

4 răspunsuri:
| 23DiaDia a răspuns:

Daca vrei sa treci de la uscat la normal, foloseste in fiecare seara masca cu ulei de masline si mierehappy amesteca bine si pune-o pe fata si asteapta vreo 30 de minute, daca rezisti mai mult, tine-o mai multhappy de multe ori conteaza si ceea ce mananci, incearca sa mananci mai multe alimente care secrete ulei (alune, nuci, seminte de foloarea-soarelui) dar si preparate grase (cartofi prajiti, sunca prajita, etc) in maxim 2 saptamani vei observa diferenta. sper ca te-am putut ajuta.

| 23DiaDia a răspuns (pentru 23DiaDia):

Am uitat sa mentionez, bea multa apa pentru a te hidrata iar dupa ce observi o diferenta la tenul tau, opreste-te din a mai manca mancaruri grase sau uleioasewinking

| MihaelaDart a răspuns:

Cu varsta se schimba tipul de ten la orice persoana.

Mama mea imi spunea ca de copil si pana sa treaca de varsta de 40 de ani a avut tenul gras si acum il are normal.

Eu sunt la un tip de ten mixt : gras, pe alocuri normal si sensibil. Imi aplic creme pentru matifiere, hidratare, apa de la Avene si cand si cand tratamente faciale cu zeama de lamaie, scruburi cu malai si ulei de masline ori miere, masti cu argila in combinatie cu miere sau zeama de lamaie, masti de iaurt cu castraveti pentru calmare.

| TheKittyCatGirl a răspuns:

Creme; de fata de maini uneori si de hidratare. Sunt bune de la nivea.