| Casandra a întrebat:

Cum pot sa-mi indrept parul fara sa folosesc placa?

Răspuns Câştigător
| Black_Cherry a răspuns:

Este un sampon de la Elseve anti-incretire si anti-ondulare

4 răspunsuri:
| Abcdefg123 a răspuns:

E un sampon de la Nivea Straight & Easy [ este alcatuit din sampon, balsam si balsam modelator de styling ] le-am avut pe toate ~x[. Ew am parul` usor ondulat la varfuri. Am crezut ca ma va ajuta la ceva. Este o mare porcarie.

Eu folosesc produse L'oreal si Elseve.Foarte bun este serul pentru varfuri deteriorate de la Avon (este in ambalaj verde, arata ca un ulei).

Asa-zisele seruri pentru protectia termica nu sunt bune de nimic!

Regleaza-ti placa la maxim 180 grade si nu vei mai avea probleme.Foloseste masti naturale pentru par facute in casa. Exemplu: ulei de masline + zeama de lamaie +

lapte gras + miere. O aplici pe parul umed (spalat in prealabil) si o lasi sa actioneze cel putin 30 min (in tot acest timp parul se tine strans intr-un prosop). Apoi clatesti bine, aplici sampon din nou, iar la final foloseste mult balsam la varfuri (Elseve - balsam pentru regenerare sau cu laptisor de matca). Sper sa functioneze si la tine

| anyka18 a răspuns:

Cu feohnul si perie rotunda(din aia mare) sau am vazut ca e un sampon de la nivea care iti indreapta parul(dar nu stiu daca chiar il indreapta, inca n-am incercat).

| alicexs a răspuns:

Foloseste un sampon pentru par drept.cu toate ca nu va sta ca si cum ar fi facut cu placa dar merge. si daca tot nu te poti despartii de placa foloseste ceva de protectie inainte s-o folosesti (gama kallos). mult succes!

| imortal a răspuns:

Camionul tongue big grin