| irinnnnnaaaaaa a întrebat:

Buna happy Eu ma indrept zilnic cu placa si folosesc si un spray protector, insa ce ma nemultumeste este ca dupa ce ma indrept parul miroase urat, a placastraight face. Ce pot face ca sa nu mai miroasa asa oribil?
Multumesc anticipat!:**

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă vei folosi înainte de a te îndrepta un spray parfumat pentru păr, placa nu va mai mirosi așa.
Îți recomand spray-urile de păr cu parfum puternic și dulce, precum cele de la Avon/Oriflame pentru copii.
Baftă!

| irinnnnnaaaaaa explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Imi poti da, te rog frumos un site de unde pot comanda spray-urile acelea de par? Eu am cautat la avon dar nu am gasitsad

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru irinnnnnaaaaaa):

Da, desigur.
Pe catalogul Avon 16/2011, campanie trendsetteri 29.09. 2011 - 19.10. 2011, campanie națională 10.11. 2011 - 30.11. 2011, este la pagina 49 spray parfumat pentru descurcarea părului cu pepene și kiwi la 10 lei și 49 de bani.
http://www.avon-shop.ro/......8_049.jpg.

| irinnnnnaaaaaa explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Iti fooarte multumesc:*. Drept rasplata vei primi fundita:*.
Inca o intrebare: deci ma dau cu el inainte sa ma fac cu placa? Iti mentionez ca el inainte sa ma fac cu placa ma dau cu spray-ul acela protector.cum fac? renunt la spray-ul protector? Lamureste-mahee hee

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru irinnnnnaaaaaa):

Poți folosi spray-ul protector seara, și îl lași să acționeze cât timp dormi, iar înainte să te îndrepți, aplici acest spray parfumat happy.

| irinnnnnaaaaaa explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Asa voi face.Ma fac cu placa de aproape doi ani si parul meu nu este prea ars, arata destul de bine avand in vedere ca ma indrept in fiecare zi.imi e frica ca,daca imi voi da cu spray seara,ca dimineata sa nu mai aiba nici un efect si placa sa imi dauneze si mai mult. Oricum iti multumesc pentru raspunsuri, o sa incerc, sper sa funcioneze si iti voi fi recunoscatore mereu:*

12 răspunsuri:
| VanillaBear a răspuns:

Okai pai hai sa ne gandim; Parul nostru are un fel de sebum care desi la un anumit de zile se acumuleaza si ne "ingrasa parul",pana atunci el de fapt ne protejeaza parul.
Dar cand tu folosesti placa(chiar daca folosesti spray protector si poate chiar din cauza asta) se ia din sebumul acela si din sparyul protector pe placa.

Deci, aprinde-ti placa si las-o sa se incalzeasca, intre timp uda o carpa.Trebuie sa lasi placa sa se incalzeasca pentru ca murdaria sa fie mai usor de indepratat. Dupa ce se incalzeste incepe sa dai cu carpa umede bine bine pe suprafata care atinge parul(ai grija sa fie carpa groasa sa nu te frigi si sa nu fie prea tare imbibata placa cu apa ca sa nu se scurga si sa strice placa)

Cred ca nu o sa-ti mai miroasa dupa ce faci asta big grin

Sper ca te-am ajutat si noroc!

xoxo Vanilla

P.S:Incearca sa cauti si solutii speciale de curatat placa pentru ca exista tongue

| irinnnnnaaaaaa explică (pentru VanillaBear):

Mrs pentru sfat:*.Am facut ceea ce mi-ai spus.O sa vad maine daca mai miroase sau nu:*

| VanillaBear a răspuns (pentru irinnnnnaaaaaa):

N-ai pentru ce, sper sa mearga! Stiu ca la sora mea a mers happy

xoxo Vanilla

| marina_8206 a răspuns:

Inseamna ca spray-ul protector nu e de buna calitate incearca sal inlocuiesti cu altul de exemplu>>>>Fix Go total control...iti garantez eu ca e bun

| irinnnnnaaaaaa explică (pentru marina_8206):

Spray-ul pe care il am este bun.Este de la TresSemme, o marca bunahappy.
Despre cel care mi-ai spus tu, am cautat pe google si nu`mi arata nimic. oricum multu` pentru raspuns:*

| marina_8206 a răspuns (pentru irinnnnnaaaaaa):

Pai il poti gasi in diferite cataloguri de la oriflame este un spray(fixativ si protector)dar stii ce e posibil placa e de vina iti arde parul si de asta miroase urat

| irinnnnnaaaaaa explică (pentru marina_8206):

Pai eu de aceea folosesc spray-ul acela protector,ca sa nu mi se arda parul. Inainte nu foloseam nimic inainte sa ma indrept si iti spun drept chiar mirosea a par ars,dar acum nu stiu imi miroase urat parul,cred ca se amesteca mirosul acela de la placa cu mirosul spray-ului si iesi un miros nu tocmai placutstraight face. Mentionez ca spray-ul miroase foarte frumos. ps : Eu facandu-ma cu placa intr-o incapere unde este cald nu miroase a nimic, cand ies afara la frig tot nu miroase, insa cand de la frig intru in clasa imi miroase parul ingrozitor.O fi de la clima laughing?