| RoxAnnA6 a întrebat:

Cum pot scapa de cosurile negre de pe nas?

Răspuns Câştigător
| Ana90088 a răspuns:

Ar trebui sa faci o baie de abur incearca cu un ceiut din musetel si acopera-ti capul cu un prosop si incearca sa rezisti macar 3 – 5 minute. Poti face pauze, la fiecare doua minute, in cazul in care nu rezisti.Curata-ti tenul cu discheta demachianta pentru a indeparta ultimele impuritati, dar si pentru a hidrata tenul in profunzime. Daca ai plasturi pentru indepartarea punctelor negre, este momentul cel mai potrivit pentru a-i utiliza. Porii sunt deschisi, iar extractia este facila sau daca nu ai plasturi poti incerca un gomaj cu zat de cafea sau malai si miere de albine iar la final clateste cu apa rece.Bafta :*

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sunt benzi pentru puncte negre, incearca-le

| FemeiaPisică a răspuns:

Sunt puncte negre, nu coșuri. Poți să întrebi la farmacie dacă are cremă pentru puncte negre sau să folosești un plasture special.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac o baie fierbinte ca sa se deschida porii, aplic un scrub din miere si malai pe care il frec bine acolo si daca mai raman le scot manual. Am incercat si plasturii din dm dar cred ca trebuie sa ai puncte negre la propriu pentru aia, daca ai ceva superficial nu-ti recomand. Sa folosesti o crema hidratanta dupa ce inchei procesul cu apa rece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi siteul acesta, poate îţi este de folos cât de cât măcar:
Http://www.ecumsa.ro/ingrijire-personala/cum-sa-elimin-punctele-negre
Te pup!

| Lisa01 a răspuns:

Mergi la farmacie si intreaba pentru ca au ceva plasturi pentru asa ceva.La unele pers functioneaza dar la altele nu.Acuma cum ti norocul. Daca nu la o clinica de estetica si infrumusetare.Bafta.

| alexa3000 a răspuns:

Sunt puncte negre tongue pai poti sa-ti cumperi o crema speciala ori de la farmacie ori, este o crema la Yves Rocher care da rezultate, e albastru inchis ambalajul tongue

| eli22 a răspuns:

Acest sapun este foarte bun atat pentru cosuri cat si pentru puncte negre http://www.icosmetice.ro/802-sapun-cu-borax-ortos.html
Te speli odata pe zi cu el si il lasi sa actioneze 1 min. apoi clatesti sau mai poti incerca crema cu granule pentru cosuri si puncte negre de la Garnier - Pure Active:)

| violetams a răspuns:

Lapte si suc de lamaie.

Aceste doua ingrediente sunt bogate in antioxidanti si asta va ajuta la curatarea porilor de toate impuritatile care pot genera crearea punctelor negre si a cosurilor. Substanta de curatare se prepara adaugand intr-un pahar de lapte cald cateva picaturi de suc proaspat de lamaie. Aplica lotiunea pe tenul curat si maseaza usor cateva minute, apoi las-o sa actioneze circa 10 minute. La final, clateste-ti fata cu apa caldut. Aceasta lotiune se poate folosi de fiecare data cand aveti nevoie sa scapati de punctele negre.