| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scăpa de mătreață NATURAL?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ulei de cocos. Masezi scalpul cu el, il lasi o ora-2 sa actioneze si apoi te speli normal DE 2 ORI CU SAMPON altfel risti sa-ti ramana ulei in par

| baru a răspuns:

Sampon pe baza de petrol daca nu, esenta de mesteacan.

| AvalohAlyn a răspuns:

Iti iei un sampon tip tratament de la FARMACIE. Eventual din plante daca vrei natural si astepti si vezi efectele.Trebuie sa incerci mai multe sampoane pana gasesti unul care sa dea rezultat.De la farmacie iti recomand cel mai bine sa iei sampoane anti matreata nu de la supermarketuri.

| FaraNumePls a răspuns:

Cum adică natural? Daca vrei natural asteapta sa treaca de la sine dar nu cred, ia niște oțet si da.ti in cap cand te speli.

| ngllllll a răspuns:

Mai putine grasimi in alimentatie. Șampon de urzica, ceai de musetel.

| Ivy86 a răspuns:

Si eu am încercat toate șampoanele si nu am rezolvat nimic. Ma sfatuit cineva sa ma clatesc cu apa rece (nu rece gheata, atat cat o suporți). La mine a dat ceva rezultate dar nu definitive.

| Maria209 a răspuns:

Spalate pe cap des si incearca un sampon de ault tip, el poate sa fie cauza matretii. Poti sa faci masti cu ou