| anonim_4396 a întrebat:

stiti vreun remediu natural pentru a scapa de matreata? Am coji si de la ele fac matreata. Si ma enerveaza
stiti cumva cum pot scapa de matreata?
multumesc mult
funda

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Pielea capului este foarte uscată şi ar trebui hidratată. Şi mie mi se întâmplă când mă vopsesc. Aplic pe pielea capului, o dată pe săptămână, ulei de măsline. Masez pielea capului cu mişcări circulare, uşoare timp de 10-15 minute, înfăşor părul cu un prosop şi las uleiul să acţioneze vreo 2 ore. Apoi îmi spăl părul normal.
O zi cu zâmbet să ai!

1 răspuns:
| Rockart a răspuns:

Încearcă șamponul cu semințe de lupin.