| CaataaLin a întrebat:

Cum pot scapa de punctele negre? caut ceva cale mai naturala daca se poate big grin

9 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Incerca plasturii pentu puncte negre, uite aici un post interesant despre ei si ai la sfarsit si o "reteta" pe care o poti face in casa pentu puncte negre:
http://polly-lena.blogspot.ro/2012/11/plasturii-pentu-puncte-negre.html

| tzus a răspuns:

Poti sa incerci asta http://www.google.ro/......tp?/imgres
la cineva chiar a mers dupa cateva zile... daca nu: 1 cub de drojdie si 2 lingurite de praf de copt + apa ca sa devina ca o pasta si o lasi sa actioneze 30 minute, eu o incerc chiar acum :D

| Myyy3 a răspuns:

Uite un tratament acasa daca te intereseaza.
1.Stai 20 min cu fata deasupra unui vas cu aburi apoi le storci cu grija dupa care te dezinfectezi

Asa iti face si la cosmetica dar te inrosesti sanatos.

2. Alt lucru care il poti face. Te freci bine cu faine de porum, iti curata toata pelea moarta de pe fata si iti deschide tenul

3.Mergi la dermatolog si faci un tratament cu Skinoren sau Zinerit.

Bft!

| CaataaLin explică (pentru Myyy3):

Zinerit nu e doar pentru acnee? eu asa stiu si folosesc si doar acneea imi dispare nu si punctele negre

| Farmec a răspuns:

In primul rand demachierea dimineata si seara, indiferent daca te-ai machiat in ziua respectiva sau nu pentru a trata/scapa de punctele negre de pe fata. De asemenea, recomandam sa folosesti crema sebo- reglatoare din gama Gerovital Plant Stop Acnee:http://farmec.ro/produse/ten/crema-sebo-reglatoare-purificatoare-96.html
Este o cremă de întreţinere zilnică a tenului seboreic şi acneic. Reglează secreţia de sebum, emulsionează lipidele în exces şi are un efect calmant, cicatrizant şi antiseptic datorită uleiului de gălbenele, extractului de Boswellia Serrata şi extractului vegetal antiacneic. Se foloseşte zilnic, dimineaţa şi seara, după curăţarea prealabilă a tenului cu gelul spumant antimicrobian Gerovital Plant Stop Acnee.
Se aplică pe faţă şi se masează uşor până la absorbţia completă

| HimoSsa a răspuns:

Personal folosesc sucul de lamie, si aloe.
Le pun pe un disc cosmetic dupa care imi sterg fata, o folosesc dimineata si sara! Imi lasa mielea curata, moale si fata puncte negre.Succes!♥

| AdryE a răspuns:

Amesteci 3 lingurite de zeama de lamaie cu un pliculet de gelatina.le pui 30 de secunde la cuptorul cu microunde apoi iti intinzi acea pasta pe fata.o lasi circa 15 min apoi o jupesti!:p da rezultate!

| Ciniminisscortisoaramilk a răspuns:

La plafar gasesti produse naturiste pentru probleme dermatologice.