| Catalinaaa0000 a întrebat:

Cum pot scapa de varfurile tocite in afara sa le tăi. Ajuta sa dau cu ulei de ricin pe vârfuri?

Răspuns Câştigător
| DianaNicola a răspuns:

Nu, uleiul de ricin este pentru crestere si anticadere. Poti incerca sa iti fac o masca cu ulei de argan, ulei de cocos sau keratina

3 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Logic si rational vorbind nu prea ajuta mastile/sampoanele/etc. la regenerarea mecanica a varfului parului. Varfurile despicate trebuie taiate si abia apoi inceput un proces de ingrijire specific intretinerii corecte a parului si pe cat posibil preventia tocirii parului (obtinerea unui par sanatos un timp cat mai indelungat), dar un par deja tocit/despicat la varfuri nu mai poate fi refacut cu aproape niciun produs.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu poți, trebuie să te tunzi.

| DianaNicola a răspuns:

Nu, am incercat eu cu ulei de ricin si nu a mers, uleiul de ricin e pentru cadere. ai putea sa incerci sa iti faci o masca cu ulei de argan, cu ulei de cocos sau cu keratina