| deedee_3754 a întrebat:

Cum pot scoate punctele negre in mod natural, fara creme si alte chesti, ceva in mod natural, facut in casa?

5 răspunsuri:
| sensesDelight a răspuns:

Ia-ți de la Vichy soluțiile pentru puncte negre și spală-te cel puțin odată pe zi. Am folosit și la mine a funcționat. De asemenea, există măști cu bucățele tari de plante, cu care îți poți masa fața și elimină cel mai ușor punctele negre. Eu de asta folosesc și acum. Întreabă la farmacie și o să-ți arate ce e bun pentru tenul tău.
De asemenea te poți duce la un cosmetician care să-ți recomande niște produse speciale pentru tenul tău (ei au produsele lor care se găsesc doar la ei în cabinet și poți lua de acolo, sunt foarte bune dar destul de scumpe).
Nu încerca să-ți scoți singură punctele negre, vor deveni mai mari și se vor forma mai multe în jurul lor, pentru treaba asta e necesar cosmeticianul.

| Simyx a răspuns:

Pai, cumpara-ti un ceai de fructe de padure, prepara-l, ia pliculetul si stoarce-l intr-o farfurioara apoi puna putina miere si aplica pe puncte...sau daca nu vrei neaparat ceva facut in casa poti cumpara pliculet de argila pentru tratamente cosmetice de la farmacie, sper ca ti-am fost de ajutor, daca te-am ajutat, te rog funditahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I wish i would know too :

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti o infuzie cu ceai de musetel vreo 10 minute si gata... oricum efectul dureaza in jur de 1 saptamana, apoi punctele apar din nou

| angel13 a răspuns:

Incearca asta : http://www.youtube.com/watch?v=rxYbEsW8SWc eu zic ca e foarte buna

Acum cateva minute am gasit o alta varianta a acestei...masti, cu albus si 2 linguri de malai intinzi pe fata si lasi pana se usuca apoi indepartezi si clatesti cu apa rece! :) Bafta!