| amicool08998 a întrebat:

Cum pot stimula cresterea parului?

Răspuns Câştigător
| TrottiForYouOfSurprise a răspuns:

Uleiul de ricin ar fi cel mai indicat! Daca nu vrei mai sunt s altele :piaptana-l mai des, cand te speli pe cap spalate cu apa mai rece si nu-l usca cu phoenul (nu stiu daca asa se scrie ). Prinde-l in coada, mie mi-a mers dar nu la toti deci incearca si mai ai diferite masti de par! Dar poti sa vorbesti cu dermatologul!

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Cu ajutorul unei măști făcute acasă din :
ulei de ricin, ulei de măsline, o fiolă de vitamina A, și câteva picături de zeamă de lămâie (pentru strălucire).
Se ține câteva minute pe păr, se spală și se clătește normal.
Baftă!

| PatyKan a răspuns:

Uleiul de ricin e f bun.
Ai aici niste retete naturiste de regenerare a parului.
http://www.topbeauty.ro/beauty/hair/3-retete-simple-contra-caderii-parului
Eu am incercat prima reteta, e destul de buna, da rezultate.
Si mai sunt si unele sampoane bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lund suplimente alimentare, ele ajuta la mentinerea parului sanatos si ajuta parul sa creasca. Intreaba la farmacie, sunt niste pastile speciale pentru cresterea parului si al unghilor.

| Leopoldina a răspuns:

Masca cu ulei de ricin, vitamina a.sau gerovital- solutie petroleum se sta 2 ore cu ea si apoi te speli cu samponul tot gerovital care absoarbe mirosul.de 2 ori pe saptamana timp de 2-3 luni