| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti deschide o firma?

Răspuns Câştigător
| Mia_8661 a răspuns:

In primul rand iti trebuie un avocat el se ocupa de tot tu doar semnezi, bineinteles dupa ce te-ai hotarat ce fel de firma vrei( eu asa am procedat, anul trecut ma costat 10.000.000 lei vechi)... mult succes

3 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Completez pe asterix...am gasit aici
http://www.portalroman.com/afaceri/infintarea_unei_societati.php

| astertix09 a răspuns:

Stabilesti ce vrei sa oferi clientilor, ce crezi tu ca se vinde cel mai bine in zona ta. Astfel alegi obiectul de activitate al firmei.
Mergi la Camera de comert si industrie din zona ta si acolo iti ofera toate detaliile necesare.
Trebuie sa te astepti la o cheltuiala in jur de 1500 de lei cu toate drumurile si toate actele necesare.
Iti trebuie doar buletinul
banii
te gandesti la cateva denumiri posibile ale firmei pentru a o inregistra.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna seara,
Pentru a putea deschide o firma de constructii, ma puteti ajuta in legatura cu pasii pe care ii am de parcurs.va multumesc.