| victimafrumusetii a întrebat:

Cum poti obtine o piele ferma si "catifelata"?

3 răspunsuri:
prfml
| prfml a răspuns:

Parerea mea este, nu stiu asa gandesc eu, poate gresesc, consider ca este mai bine de evitat cremele din comert bazate pe chimicale. In primul rand un rol deosebit il are alimentatia, acum cu ocazia verii consider ca este de evitat expunerea prelungita la soare, in legatura cu cremele, sunt farmaciste care fac creme in casa bazate pe vitamine, eu dinacestea folosesc, am o farmacista in care am incredere, consuma apa in timpul zilei, se spune cam 2 litri este o cantitate acceptabila, gandeste-te la o floare care nu o uzi se ofileste, fa exercitii faciale pentru a pune muschii fetei in miscare, gasesti pe google tot feul de exercitii, invata sa iti faci singura masaj facial, la cozmetica este cam costisitor, iar casa nu este asa greu, masajul facial eu il fac cu ulei de masline extravirgin, si s -a vazut rezultate, este mai greu de gasit ulei extravirgin, incearca sa eviti alcolul si tigarile, in cazul in care consumi una din ele, mai degraba a doua, acestea produc imbatranirea prematura, pielea isi pierde din elasticitatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Foloseste creme si lotiuni pentru fermitate si hidratare.
Se gasesc ambele optiuni intr-un singur produs.
Ex.: Oriflame, L*Oreal, Hemel, Avon, Plafar, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai bune creme sunt de la Vichy, fiindca sunt pe baza de apa termala, nu cu tot felul de chimicale. Fermitatea pielii in anumite zone ale corpului(exemplu fese si coapse) ti-o poti mentine cu exerxitii fizice sau jogging. O solutie la indemana, pentru aceleasi zone este jetul de apa rece la dus, care sa-l dai in acea zona, dupa ce te speli cu apa calda.Asta-i pentru circulatia sangelui si fermitate. Poti face si dusuri alternative, cu apa calda, apoi imediat cu apa rece.Normal,nu apa fierbinte.Pentru o piele frumoasa, la decolteu, iti recomand un gomaj cu o masca de kiwi, apoi putin masaj circular cu lapte "Doina", de la Farmec, e bun si pentru ingrijire, nu doar demachiere, citeste ce scrie pe sticla.Pentru fata si gat, cele mai bune sunt mastile naturiste, pe care ti la faci tu acasa, pe baza de fructe.De exemplu, iei o caisa bine coapta, o zdrobesti bine cu furculita, adaugi putina apa mineral(1 lingura) si putin iaurt(o lingurita). Se lasa cam 15-20 minute, apoi clatesti.Si masajul facial face minuni.