| sweetgirlforyou a întrebat:

Cum pot sa am o piele fina si catifelata?

16 răspunsuri:
| N3pthys a răspuns:

Pai pasii is cam multi, depinde de tipul tau de piele, in principiu ai nevoie de un gel de dus cu scrub (abraziv) si de un burete adecvat, mai dur, cu care sa iti exfoliezi pielea cand faci baie. apoi eu iti recomand, in loc de creme hidratante de corp care sunt facute cu chimicale, sa folosesti uleiul de masline, asta chiar dupa ce iesi de la dus, hraneste foarte bine pielea, si o lasa foarte fina. Daca nu vrei sa dai bani pe un gel de dus exfoliant, poti sa iti faci acasa un amestec de 2 linguri de zahar, o lingura de miere si o lingura de ulei de masline, sa le amesteci bine si sa te masezi cu ele la dus, apoi te speli normal cu gel de dus. astea sunt principalele solutii pentru o piele catifelata, sunt 100% naturale si noniritante!

| Giinger a răspuns:

Exista multe creme si lotiuni de la Niveea pentru asta. Cauta in farmacii lapte de corp de la Niveea happy

| benny a răspuns:

Te speli cu apa si sapun

| alexy2000 a răspuns:

Http://beautylandthe1st.blogspot.com o sa gasesti aici multe articole despre frumusete si cum sa ai o piele fina si catifelata
:D

| TePupiic a răspuns:

Spala`te cu DOVE! Si mai spala`te pe maini in fiecare zii dupa orice! funda?

| IoAnAsSan a răspuns:

In primul rand, sa te speli in fiecare zi!
Apoi, nu-ti da cu foarte multe creme.crede-ma,doar unele sunt bune, chiar daca in reclame vezi altceva.eu recomand nivea/garnier...eu am pielea foarte fina, si iata secretul meu:dupa fiecare baie/dus imi dau cu lapte de corp nivea/garnier.Iar daca vrei sa scapi de cosuti si puncte negre, iti recomand crema de galbenele. sper ca te-am ajutat!
Pa-[a

| IoAnAsSan a răspuns:

In primul rand, sa te speli in fiecare zi!
Apoi, nu-ti da cu foarte multe creme.crede-ma,doar unele sunt bune, chiar daca in reclame vezi altceva.eu recomand nivea/garnier...eu am pielea foarte fina, si iata secretul meu:dupa fiecare baie/dus imi dau cu lapte de corp nivea/garnier.Iar daca vrei sa scapi de cosuti si puncte negre, iti recomand crema de galbenele. sper ca te-am ajutat!
Pa-pa

| sweetgirlforyou explică (pentru IoAnAsSan):

Merge crema de galbenele si pe corp?

| alwayssmiling a răspuns (pentru sweetgirlforyou):

Crema de galbenele e mai mult pentru rani nu ebuna pentru ce vrei tu dar foloseste ce am spus eu ca nu e asa scumpa crema ia-o de la oriflame sincer e foarte buna

| sweetgirlforyou explică (pentru alwayssmiling):

Multumescc frumos.m-am uitat in catalogul online dar nu am gasit-o

| alwayssmiling a răspuns (pentru sweetgirlforyou):

Trebuie sa fie ca eu tot de acolo o i-au si acum am cumparato tot de acolo am cumparato acum doua zile daca vrei mai incearca odata cum vrei eu nu te oblig dar crema e super buna iti lasa pielea super fina si miroase si bine

| sweetgirlforyou explică (pentru alwayssmiling):

Ok, o sa mai ma uit, daca tot nu gasesc, intreb pe cineva care e reprezentat

| sweetgirlforyou explică (pentru alwayssmiling):

Am gasit-o, multumesc frumos, o sa vad la cine pot da comanda.

| IoAnAsSan a răspuns (pentru sweetgirlforyou):

Da

| alwayssmiling a răspuns:

Nu e mare lucru eu am pielea super fina si catifelata eu imi fac bae cu gelul de dus milk&honey iar cand imi termin dusul ma dau tot cu crema milk&honey am o piele super fina cauta si tu gelul de dus si crema asta si te asigur ca o sa ai o piele fina si catifelata

| Nutellajustforme a răspuns:

Pai da-te cu cremathinking exista creme speciale...