| ScapaMaDeEa a întrebat:

Cum poti sa convingi pe cineva ca esti nevinovat? straight face

14 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Pai incerca sa o filmezi sau oricum sa faci rost de o dovada. Dar la 7 ani e normal sa fie rautacioasa, toti suntem asa. Dar mama ta nu ar trebui sa o creda doar pe ea, incerca sa vorbesti cu mama ta, nu e normal ca sora ta sa se comporte asa, si sora mea se comporta mai rautacios cu mine uneori dar nu asa. Si pana la urma incerca si tu sa ii faci la fel.

| mona a răspuns:

Nu poti convinge numai daca dovedesti

| Konata a răspuns:

Buna, pai depinde de tipul de persoana de persoana( adica daca este o fire sensibila, rautacioasa sau care se poate duce cu zaharelul). Insa este mai bine sa-i demonstrezi prin vorbe si mai ales prin fapte. Trebuie sa-l convingi ca nu este vina ta si ca poate sa aiba mereu incredere in tine happy. Acum depinde daca tu ai facut intr-adevar lucrul acela. Succes!

| ScapaMaDeEa explică (pentru Konata):

Nu,nu am facut! straight face Am o pramatie de surioara care da vina non-stop pe mine, si se victimizeaza! O data i-a zis mamei ca o bat, wtf?! Ce e grav e ca mama o crede! straight facestraight facestraight face

| Konata a răspuns (pentru ScapaMaDeEa):

Wow, pai ar trebui sa o prinzi odata cu mata in sac, adica atunci cadn face ceva urat sau sa faci in asa fel incat ea sa nu mai dea vina pe tine. Incearca sa vorbesti cu ea si poate va intelegeti printr-o intelegerelaughing. Sau vorbeste si tu cu mama ta si poate te crede. Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Cu o faţă stoică şi argumente, explicaţii.

| deepinlovewithyou a răspuns:

Buna!
Cea mai buna solutie de convingere este DOVADA. Daca ai dovezi fi sigur ca poti convinge persoana respectiva.
Pa, pa!

| ThePerfictionIsADream a răspuns:

Pai...incearca sa ii spui ca nu e normal sa o creada pe ea. Sa asculte parerea fiecareia separat. Dar nu conteaza ca ea nu te crede daca tu te simti nevinovata.

| ScapaMaDeEa explică (pentru ThePerfictionIsADream):

Pai pic eu prost in fata mamei. Astazi a murdarit prosopul cu fond de ten si a zis ca mi-a fost lene sa ma demachiez si ca m-am sters pe el! rolling on the floor De data asta mami a ras, si sora mea face:" Acum pa telefon de Craciun". Are 7 ani, ma rog. straight face

| ThePerfictionIsADream a răspuns (pentru ScapaMaDeEa):

Si mama ta chiar crede tot ce spune pitica?

| Dascalu23 a răspuns:

Filmeaz-o!

| ScapaMaDeEa explică (pentru Dascalu23):

Noroc ca nu sunt la scoala, ca la scoala am amenda 500 de lei daca filmez ceva( chiar si daca vreau sa dovedesc ceva! )straight face.Ce viata tataaa! straight face

| Dascalu23 a răspuns:

Daca n-o filmez bate-o, si de cate ori ia ea bataie de atata iei si tu(sau deloc) doar o simpla cearta si odata o sa se lase de parat crede-ma merge! Funda?