| ladyx a întrebat:

Cum poti scapa rapid de cosuri?

22 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Zynerit. Este un tratament ce te ajuta sa scapi de cosuri repede...pe o perioada destul de scurta de timp. Cel putin pe mine m-a ajutat vreo 2 luni...si atat.Si nu sunt sigura care a patit chestia asta.

| ramona22 a răspuns:

Da-te cu iaurt pe fata, merge, ti le usuca si iti hidrateaza fata, stiu suna mai ciudat dar eu asa fac. Sau cumpara argila in pliculet si amestec-o cu miere, lamaie etc si las-o pe fata 20-25 min, dar tratamentul dureaza cam 2 saptamani, la cel cu iaurt de la inceput vezi diferenta laughing

Janina
| Janina a răspuns:

Eu zic tot de Zynerit pentru ca l-am folosit si am scapat de cosuri happy

Alte răspunsuri
| Elena0210 a răspuns:

Sunt foarte multe tratamente... dar depinde de cauza. Mai bine du-te la un dermatolog sa vezi care e cauza si apoi o sati recomande un tratament!

| iuliand a răspuns:

Clearasil e foarte bun, cel 3 in 1, nu e mai mult de 20 ron, curata fata, destupa porii... etc, Zynerit are un gust amar daca din greseala il gusti, miroase a alcool, iar daca te pupi cu cineva ii ramane pe gura. (l-am folosit mai demult)

| nicky a răspuns:

Cu ceai de urzica, garantat, fara zahar, bei cel putin o cana pe zi, macar o luna.

eileen
| eileen a răspuns:

Cel mai rapid si sanatos este un control la un dermatolog care te va scapa de cosuri pe o perioada lunga de timp. Zynerit am folosit si eu, este adevarat te scapa de cosuri dar iti lasa urme pe fata si nu cred ca vrei asta.

| andreutz a răspuns:

Mult mult sex...pe cuvant big grin dar nu acum, dupa Paste...sa nu te bata Dumnezeu happy

| karina18 a răspuns:

Am incercat mai multe variante: una a fost cea cu zynerit dar a avut efect pentru un timp scurt; a doua varianta e o crema izotrexin (usuca pielea trebuie sa ai grija: o seara plici crema aceasta iar urmatoarea seara aplici bepanten - sa nu razi e recomandare de la medic dermatolog specialist) iar varianta care mie imi prieste acum este brevoxil care la fel are timp de actiune fff rapid...eu in general aplic seara pe zona unde am cosuri...de asemenea e indicata o demachiere corecta a tenului iar daca folosesti fond de ten iti sugerez clar unul farmaceutic (vichy, roche pose, avene) chiar daca sunt mai scumpe dar sunt fff eficiente!

| georgianacas a răspuns:

Pai uite ia-ti de la Avon:"Clariskin", arata ca un strugurel.Sau da, cel mai bun e "Zynerit".

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana acum nu am avut treaba, decat cu cosurile d pe frunte, insa pentru a nu se mai vedea mi-am facut breton. Stiu ca o sa sune ciudat, dar au disparut. Insa, mi-au aparut o multime pe spate. Nu se vad din cauza parului, dar am 4-5 maaari pe obraji. nu stiu cum scap de ele. Am incercat toate metodele de aici [cele normale, nu prostiile celorlalti] in afara de Zynerit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-ti cu lamaie pe fatabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine Zynerit nu m-a ajutat absolut deloc, din contra, mi-a uscat pielea si multe altele acum nu stiu cum reactioneaza in tenul tau (depinde foarte mult de ten). Adevarul este ca asa am auzit si eu de vorba aia( sa intretii relati sexuale ) dar daca este prea mica, ce face? Nu poate sa faca dragoste happy, deci mai asteapta si dupa incearca vorba,, din batrani,, :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punctul meu de vedere zyneritul nu este eficient deloc...eu am folosit brevoxyl, skrynoren, si produse de la ivatherme...sunt ft bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zynerit, dar sa stii ca isi face efectul momentan, dupa cand termini tratamentul iti apar din nou cosuri, eu recomand argila cu miere, zeama de lamaie chiar si apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un tratament cu miere si iaurt foarte eficient. te scapa de cosuri si pete in 5 ore. amesteca 3 linguri de miere cu 2 galbenusuri de ou. pana se face o pasta. pune iaurt (4-5 linguri) peste si amesteca bine. ti-ne-o timp de 3 minute pe fata
dupa 3 ore date cu lapta(cam cum te speli pe,, ochi) dupa 2 ore dispar toate petele cosurile si acneea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-te cu usturoi pisat cu apa si dispare intr-o zi, e super de usor, si te iubesc LADYX.

| sfdshsnsa a răspuns:

Mie zynerit mi-a ars fatahappy

| iocadani a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista un tratament cu miere si iaurt foarte eficient. te scapa de cosuri si pete in 5 ore. amesteca 3 linguri de miere cu 2 galbenusuri de ou. pana se face o pasta. pune iaurt (4-5 linguri) peste si amesteca bine.ti-ne-o timp de 3 minute pe fata
dupa 3 ore date cu lapta(cam cum te speli pe fata) dupa 2 ore dispar toatepetele cosurile si acneea mie ma fuctionat am avut peste 39 de cosuri marii si am scapat cu tratamentul asta doar in 2 zile va recomand bafta succes!

Alte răspunsuri